31-6A XC District Meet

October 17, 2015


Endurance Splits, LLC www.endurancesplits.com

Overall Finish List - Girls

Varsity

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

 

1

1

91

Ariana Beth Ramos Edinburg North HS

18:54.2

6:06/M

 

2

2

290

Stephanie Sauceda Weslaco HS

19:38.4

6:20/M

 

3

3

87

Bryana Rios Edinburg North HS

19:43.4

6:22/M

 

4

4

291

Gloria Martinez Weslaco HS

19:43.9

6:22/M

 

5

5

50

Vianney Sanchez Edinburg HS

19:50.3

6:24/M

 

6

6

3

Mayra Bernando Edinburg Economedes HS

19:51.9

6:24/M

 

7

7

45

Adriana Cruz Edinburg HS

19:52.4

6:25/M

 

8

8

86

Pamela Hernandez Edinburg North HS

20:06.8

6:29/M

 

9

9

292

Aaliyah Garza Weslaco HS

20:14.0

6:32/M

 

10

10

4

Teresa Castillo Edinburg Economedes HS

20:20.7

6:34/M

 

11

11

157

Samantha Rivera PSJA North HS

20:28.8

6:36/M

 

12

12

46

Alexis Medina Edinburg HS

20:29.1

6:36/M

 

13

13

88

Lynnda Lozano Edinburg North HS

20:29.3

6:36/M

 

14

14

213

Justeen Cantu Weslaco East HS

20:32.9

6:37/M

 

15

15

161

Jackie Villasenor PSJA North HS

20:48.0

6:43/M

 

16

16

92

Maleni Sanchez Edinburg North HS

20:55.0

6:45/M

 

17

17

110

Kasandra Rodriguez PSJA Memorial HS

20:59.3

6:46/M

 

18

18

109

Stephanie Martinez PSJA Memorial HS

21:00.7

6:46/M

 

19

19

108

Violet Torres PSJA Memorial HS

21:02.1

6:47/M

 

20

20

89

Megan Navarro Edinburg North HS

21:02.8

6:47/M

 

21

21

90

Angela Nuno Edinburg North HS

21:10.5

6:50/M

 

22

22

160

Esther Vargas PSJA North HS

21:19.7

6:53/M

 

23

23

159

Daniela Solis PSJA North HS

21:23.0

6:54/M

 

24

24

2

Mayra Serrano Edinburg Economedes HS

21:29.4

6:56/M

 

25

25

293

Esperanza Pedraza Weslaco HS

21:41.9

7:00/M

 

26

26

295

Leah Solis Weslaco HS

21:42.5

7:00/M

 

27

27

112

Serina Kornegay PSJA Memorial HS

21:42.7

7:00/M

 

28

28

296

Khora Barbosa Weslaco HS

21:48.5

7:02/M

 

29

29

216

Joyce Solanzo Weslaco East HS

21:52.8

7:03/M

 

30

30

51

Shania Vazquez Edinburg HS

21:53.1

7:04/M

 

31

31

7

Charlene Garcia Edinburg Economedes HS

22:01.2

7:06/M

 

32

32

155

Tiffany Borrego PSJA North HS

22:03.8

7:07/M

 

33

33

156

Gisela Flores PSJA North HS

22:08.1

7:08/M

 

34

34

43

Nora Balladares Edinburg HS

22:08.1

7:08/M

 

35

35

6

Yvette Paredes Edinburg Economedes HS

22:21.7

7:13/M

 

36

36

111

Samantha Chavez PSJA Memorial HS

22:54.3

7:23/M

 

37

37

113

Selina Vargas PSJA Memorial HS

22:54.6

7:23/M

 

38

38

214

Kayla Huerta Weslaco East HS

22:55.8

7:24/M

 

39

39

220

Danielle Garza Weslaco East HS

22:59.0

7:25/M

 

40

40

215

Stephanie Martinez Weslaco East HS

23:08.4

7:28/M

 

41

41

217

Laly Hernandez Weslaco East HS

23:11.4

7:29/M

 

42

42

5

Kassandra Trevino Edinburg Economedes HS

23:13.9

7:29/M

 

43

43

158

Teresa Perez PSJA North HS

23:58.4

7:44/M

 

44

44

44

Monique Chavez Edinburg HS

24:08.7

7:47/M

 

 

Overall Finish List - Girls

 

JV

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

 

1

1

93

Carmen Garcia Edinburg North HS

13:25.7

6:43/M

 

2

2

100

Kathery Perez Edinburg North HS

13:42.2

6:51/M

 

3

3

297

Dionne Aguilar Weslaco HS

13:45.5

6:53/M

 

4

4

298

Savannah Mendez Weslaco HS

13:50.8

6:55/M

 

5

5

299

Elizabeth Rodriguez Weslaco HS

14:00.4

7:00/M

 

6

6

95

Vanessa Gonzalez Edinburg North HS

14:07.6

7:04/M

 

7

7

121

Victoria Barrios PSJA Memorial HS

14:15.4

7:08/M

 

8

8

8

Jessica Amaya Edinburg Economedes HS

14:16.3

7:08/M

 

9

9

114

Erica Ramirez PSJA Memorial HS

14:17.7

7:09/M

 

10

10

167

Nancy Ibarra PSJA North HS

14:30.5

7:15/M

 

11

11

115

Nohely Garza PSJA Memorial HS

14:35.8

7:18/M

 

12

12

163

Susana Alvarez PSJA North HS

14:39.0

7:20/M

 

13

13

9

Itzel Gutierrez Edinburg Economedes HS

14:41.2

7:21/M

 

14

14

13

Alexis Garcia Edinburg Economedes HS

14:43.0

7:22/M

 

15

15

116

Janelle Salinas PSJA Memorial HS

14:46.3

7:23/M

 

16

(< 5)

222

Nissy Perales Weslaco East HS

14:47.4

7:24/M

 

17

16

172

Alyssa Luna PSJA North HS

14:58.5

7:29/M

 

18

17

162

Lindsey Guerra PSJA North HS

15:05.1

7:33/M

 

19

18

117

Mariela Sepulveda PSJA Memorial HS

15:10.7

7:35/M

 

20

19

10

Karina Pardo Edinburg Economedes HS

15:13.4

7:37/M

 

21

20

300

Melissa Ibarra Weslaco HS

15:14.3

7:37/M

 

22

21

98

Juanita Morales Edinburg North HS

15:17.3

7:39/M

 

23

(< 5)

47

Elena Pacheco Edinburg HS

15:26.9

7:43/M

 

24

(< 5)

223

Paula Perez Weslaco East HS

15:31.1

7:46/M

 

25

22

166

Bianca Garza PSJA North HS

15:53.2

7:57/M

 

26

23

11

Selena Martinez Edinburg Economedes HS

15:56.1

7:58/M

 

27

24

164

Destiny Bernal PSJA North HS

16:04.8

8:02/M

 

28

25

122

Kristen Garza PSJA Memorial HS

16:05.4

8:03/M

 

29

(< 5)

219

Joana Cabrera Weslaco East HS

16:07.3

8:04/M

 

30

26

118

Ivana Cavazos PSJA Memorial HS

16:22.2

8:11/M

 

31

27

120

Daniela Sepulveda PSJA Memorial HS

16:22.2

8:11/M

 

32

(< 5)

48

Charlene Rawlings Edinburg HS

16:27.5

8:14/M

 

33

28

96

Janessa Alaniz Edinburg North HS

16:32.7

8:16/M

 

34

29

12

Lesly Rodriguez Edinburg Economedes HS

16:36.5

8:18/M

 

35

30

123

Brianna Flores PSJA Memorial HS

16:42.7

8:21/M

 

36

31

125

Litzy Del Angel PSJA Memorial HS

16:48.7

8:24/M

 

37

(>10)

119

Harley Guzman PSJA Memorial HS

16:53.0

8:27/M

 

38

32

99

Ashley Esquivel Edinburg North HS

16:56.4

8:28/M

 

39

33

301

Stacey Perez Weslaco HS

17:10.8

8:35/M

 

40

34

168

Ailyn Saenz PSJA North HS

17:12.3

8:36/M

 

41

35

170

Jaquelin Perez PSJA North HS

18:10.3

9:05/M

 

42

36

94

Ariana Ramos Edinburg North HS

18:46.4

9:23/M

 

43

37

97

Cindi Hernandez Edinburg North HS

19:07.4

9:34/M

 

44

38

171

Giselle Soto PSJA North HS

20:30.3

10:15/M

 

 

Overall Finish List - Girls

 

Freshmen

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

 

1

(< 5)

101

Andrea Saenz Edinburg North HS

13:10.1

6:35/M

 

2

(< 5)

102

Jannette Carranza Edinburg North HS

13:15.4

6:38/M

 

3

1

225

Sorayda Castillo Weslaco East HS

13:25.9

6:43/M

 

4

2

15

Crystal Herrera Edinburg Economedes HS

13:46.4

6:53/M

 

5

(< 5)

104

Yamilex Rodriguez Edinburg North HS

13:51.8

6:56/M

 

6

3

14

Jennifer Barron Edinburg Economedes HS

13:52.5

6:56/M

 

7

4

228

Maria Hernandez Weslaco East HS

14:11.5

7:06/M

 

8

(< 5)

42

Laura Alvarado Edinburg HS

14:17.7

7:09/M

 

9

(< 5)

103

Mariana Torres Edinburg North HS

14:27.9

7:14/M

 

10

5

229

Lyndsy Horta Weslaco East HS

14:34.6

7:17/M

 

11

(< 5)

175

Alina Rodriguez PSJA North HS

15:09.9

7:35/M

 

12

6

227

Evelyn Hernandez Weslaco East HS

15:25.6

7:43/M

 

13

7

18

Lizbeth Rios Edinburg Economedes HS

15:41.0

7:51/M

 

14

8

230

Kayla Torres Weslaco East HS

15:54.4

7:57/M

 

15

(< 5)

53

Marisol Ortiz Edinburg HS

16:04.8

8:02/M

 

16

(< 5)

52

Janneth Gonzalez Edinburg HS

16:38.7

8:19/M

 

17

9

17

Zahira Rangel Edinburg Economedes HS

16:45.3

8:23/M

 

18

10

16

Tiffany Monroy Edinburg Economedes HS

16:49.4

8:25/M

 

19

11

226

Kassandra Gongora Weslaco East HS

16:52.9

8:26/M

 

20

(< 5)

181

Anahi Narvaez PSJA North HS

18:56.2

9:28/M

 

 

Overall Finish List - Boys

 

Varsity

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

 

1

1

68

Tristan Pena Edinburg North HS

15:58.0

5:09/M

 

2

2

129

Cruz Gomez PSJA Memorial HS

16:03.2

5:11/M

 

3

3

54

Rolando Ramon Edinburg HS

16:08.6

5:12/M

 

4

4

231

Jayven Cordova Weslaco East HS

16:19.6

5:16/M

 

5

5

69

Aldo Nava Edinburg North HS

16:31.1

5:20/M

 

6

6

186

Julian Gomez PSJA North HS

16:34.0

5:21/M

 

7

7

232

Bryan Vela Weslaco East HS

16:34.2

5:21/M

 

8

8

71

Andrew Nunez Edinburg North HS

16:55.5

5:27/M

 

9

9

55

Matthew Perez Edinburg HS

16:58.9

5:28/M

 

10

10

133

Luis Garza PSJA Memorial HS

17:01.0

5:29/M

 

11

11

259

Juan Manzano Weslaco HS

17:10.4

5:32/M

 

12

12

22

Mario Ferrer Edinburg Economedes HS

17:23.7

5:36/M

 

13

13

70

Joshua Doria Edinburg North HS

17:24.4

5:37/M

 

14

14

189

Luis Aguirre PSJA North HS

17:30.5

5:39/M

 

15

15

127

Emmanuel Soto PSJA Memorial HS

17:32.1

5:39/M

 

16

16

24

Alfredo Valenzuela Edinburg Economedes HS

17:34.0

5:40/M

 

17

17

234

Jose Coronado Weslaco East HS

17:35.7

5:40/M

 

18

18

233

Josue Lara Weslaco East HS

17:36.6

5:41/M

 

19

19

56

Julio Montemayor Edinburg HS

17:36.7

5:41/M

 

20

20

72

Joseph Paez Edinburg North HS

17:37.0

5:41/M

 

21

21

131

Edgar Mayorga PSJA Memorial HS

17:37.8

5:41/M

 

22

22

187

Reymundo Elvira PSJA North HS

17:44.6

5:43/M

 

23

23

258

Irvin Avila Weslaco HS

17:47.3

5:44/M

 

24

24

261

Eduardo Rodriguez Weslaco HS

17:48.5

5:45/M

 

25

25

188

Jerrell Ledesma PSJA North HS

17:53.9

5:46/M

 

26

26

191

Juan Orozco PSJA North HS

17:54.6

5:46/M

 

27

27

236

David Burciaga Weslaco East HS

17:55.3

5:47/M

 

28

28

235

Roger Acevedo Weslaco East HS

17:57.1

5:47/M

 

29

29

132

George Molina PSJA Memorial HS

17:59.5

5:48/M

 

30

30

59

Abel Sepulveda Edinburg HS

18:00.3

5:48/M

 

31

31

58

Edgar Garcia Edinburg HS

18:01.0

5:49/M

 

32

32

73

Nathen Torres Edinburg North HS

18:09.0

5:51/M

 

33

33

25

Abrahem Alferez Edinburg Economedes HS

18:09.5

5:51/M

 

34

34

128

Oscar Andaverede PSJA Memorial HS

18:12.8

5:52/M

 

35

35

262

Dimitri Solis Weslaco HS

18:19.6

5:55/M

 

36

36

192

Axel Rueda PSJA North HS

18:23.2

5:56/M

 

37

37

237

Leo Alvarado Weslaco East HS

18:28.4

5:57/M

 

38

38

264

Jovani Vela Weslaco HS

18:30.5

5:58/M

 

39

39

190

Alejandro Rios PSJA North HS

18:32.6

5:59/M

 

40

40

74

Juan Santana-Charriez Edinburg North HS

18:54.6

6:06/M

 

41

41

27

Daniel Olivo Edinburg Economedes HS

18:58.2

6:07/M

 

42

42

60

Christian Martinez Edinburg HS

18:58.8

6:07/M

 

43

43

28

Rigo Gonzalez Edinburg Economedes HS

19:00.7

6:08/M

 

44

44

26

Mike Medellin Edinburg Economedes HS

19:10.8

6:11/M

 

45

45

265

Bryan Carillo Weslaco HS

19:12.8

6:12/M

 

46

46

23

Emilio Morado Edinburg Economedes HS

19:17.8

6:13/M

 

47

47

130

Joe Daniel Garcia PSJA Memorial HS

19:19.1

6:14/M

 

48

48

57

Victor Torres Edinburg HS

19:51.6

6:24/M

 

49

49

263

Carlos Tinoco Weslaco HS

20:00.8

6:27/M

 

 

Overall Finish List - Boys

 

JV

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

 

1

1

29

Jonathan Pulido Edinburg Economedes HS

18:20.2

5:55/M

 

2

2

134

Israel Guerrero PSJA Memorial HS

18:23.3

5:56/M

 

3

3

30

Antonio Alanis Edinburg Economedes HS

18:52.5

6:05/M

 

4

4

75

Orlando De Los Santos Edinburg North HS

18:59.6

6:07/M

 

5

5

136

Omar Diaz PSJA Memorial HS

19:06.6

6:10/M

 

6

6

76

Jorge Marin Edinburg North HS

19:13.8

6:12/M

 

7

7

196

Magdiel Martinez PSJA North HS

19:17.4

6:13/M

 

8

8

140

Ronaldo Gonzlaez PSJA Memorial HS

19:29.6

6:17/M

 

9

9

135

Alan Tovar PSJA Memorial HS

19:37.2

6:20/M

 

10

10

260

Eduardo Palacios Weslaco HS

19:39.3

6:20/M

 

11

11

269

Diego Garza Weslaco HS

19:42.2

6:21/M

 

12

12

244

Luis Orteaga Weslaco East HS

19:44.7

6:22/M

 

13

13

274

Rene Ortiz Weslaco HS

19:47.7

6:23/M

 

14

14

35

Steve Martinez Edinburg Economedes HS

19:51.4

6:24/M

 

15

15

139

J.D. Chavez PSJA Memorial HS

19:55.9

6:25/M

 

16

16

77

Coby Reyes Edinburg North HS

19:58.0

6:26/M

 

17

17

193

Christian Castillo PSJA North HS

19:58.6

6:26/M

 

18

18

245

Christian Roman Weslaco East HS

19:59.6

6:27/M

 

19

19

138

Jared Koneig PSJA Memorial HS

20:00.3

6:27/M

 

20

20

243

Ivan Mendez Weslaco East HS

20:00.9

6:27/M

 

21

21

271

Isaias Hernandez Weslaco HS

20:11.4

6:31/M

 

22

22

268

Alexis De Leon Weslaco HS

20:13.5

6:31/M

 

23

23

246

Noah Velasquez Weslaco East HS

20:17.4

6:33/M

 

24

24

34

Jonathan Pulido Edinburg Economedes HS

20:27.6

6:36/M

 

25

25

241

Arturo Martinez Weslaco East HS

20:36.8

6:39/M

 

26

26

275

Edgar Quintanilla Weslaco HS

20:44.5

6:41/M

 

27

27

32

Edgar Vasquez Edinburg Economedes HS

20:50.0

6:43/M

 

28

28

33

Orlando Cano Edinburg Economedes HS

20:52.1

6:44/M

 

29

29

79

Israel Lopez Edinburg North HS

20:55.3

6:45/M

 

30

30

239

German Gallego Weslaco East HS

21:01.1

6:47/M

 

31

31

270

Gabino Guajardo Weslaco HS

21:02.9

6:47/M

 

32

32

81

Omar Pizarro Edinburg North HS

21:06.1

6:48/M

 

33

33

240

Derick Ybarra Weslaco East HS

21:06.2

6:48/M

 

34

34

276

Jorge Ramirez Weslaco HS

21:07.0

6:49/M

 

35

35

195

Jacob Hernandez PSJA North HS

21:09.9

6:49/M

 

36

36

203

Leo Vargas PSJA North HS

21:11.2

6:50/M

 

37

37

141

Richi Sandoval PSJA Memorial HS

21:11.6

6:50/M

 

38

38

197

Albert Alonso PSJA North HS

21:21.4

6:53/M

 

39

39

78

Anthony Champion Edinburg North HS

21:21.9

6:53/M

 

40

40

199

David Salinas PSJA North HS

22:24.5

7:14/M

 

41

41

273

Ben Ortega Weslaco HS

22:33.6

7:16/M

 

42

42

80

James Lopez Edinburg North HS

22:43.8

7:20/M

 

43

43

267

Enrique Carrillo Weslaco HS

23:19.2

7:31/M

 

44

(>10)

278

Jose Rojos Weslaco HS

23:20.7

7:32/M

 

45

(>10)

266

Ricardo Carrera Weslaco HS

23:24.6

7:33/M

 

46

44

137

jesus Yanez PSJA Memorial HS

23:25.1

7:33/M

 

47

45

202

Jose Flores PSJA North HS

24:04.4

7:46/M

 

48

46

194

Johnathan Martinez PSJA North HS

24:33.3

7:55/M

 

49

(>10)

272

Luis Ledezma Weslaco HS

24:52.3

8:01/M

 

50

47

198

Edson Hernandez PSJA North HS

25:04.8

8:05/M

 

 

Overall Finish List - Boys

 

Freshmen

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

 

1

1

288

Antonio Sanchez Weslaco HS

11:00.0

5:30/M

 

2

2

143

Justin Cantu PSJA Memorial HS

11:00.1

5:30/M

 

3

3

204

Israel Olivarez PSJA North HS

11:09.8

5:35/M

 

4

4

284

Eduardo Pardon Weslaco HS

11:14.9

5:37/M

 

5

5

249

Adrian Alejandro Weslaco East HS

11:18.2

5:39/M

 

6

6

61

Juan Garcia Edinburg HS

11:28.1

5:44/M

 

7

7

144

Javier Cardoza PSJA Memorial HS

11:28.7

5:44/M

 

8

8

145

Jose Luis Cisneros PSJA Memorial HS

11:29.1

5:45/M

 

9

9

280

Jesus Espinoza Weslaco HS

11:29.4

5:45/M

 

10

10

248

Henry Martinez Weslaco East HS

11:30.2

5:45/M

 

11

11

247

Isaac Martinez Weslaco East HS

11:32.1

5:46/M

 

12

12

151

Angel Martinez PSJA Memorial HS

11:37.3

5:49/M

 

13

13

150

nathan Lopez PSJA Memorial HS

11:37.5

5:49/M

 

14

14

37

Jose Medellin Edinburg Economedes HS

11:51.5

5:56/M

 

15

15

252

Christian Rubio Weslaco East HS

11:58.0

5:59/M

 

16

16

250

J.J. Gonzalez Weslaco East HS

11:59.6

6:00/M

 

17

(< 5)

82

Jose Esqueda Edinburg North HS

12:00.8

6:00/M

 

18

17

41

Angel Roque Edinburg Economedes HS

12:02.4

6:01/M

 

19

18

286

David Rico Weslaco HS

12:02.8

6:01/M

 

20

19

251

Josh Solis Weslaco East HS

12:03.6

6:02/M

 

21

20

206

Christopher Razo PSJA North HS

12:04.2

6:02/M

 

22

21

205

Jorge Cavazos PSJA North HS

12:09.5

6:05/M

 

23

22

66

Sebastion Salinas Edinburg HS

12:14.9

6:07/M

 

24

23

142

Gilbert Alvarado PSJA Memorial HS

12:15.6

6:08/M

 

25

24

207

Josue Morin PSJA North HS

12:18.1

6:09/M

 

26

25

39

Delfino Reyna Edinburg Economedes HS

12:21.8

6:11/M

 

27

(< 5)

85

Ethan Rogers Edinburg North HS

12:23.9

6:12/M

 

28

26

279

Julio Casas Weslaco HS

12:24.9

6:12/M

 

29

27

64

Andrew Ramon Edinburg HS

12:25.9

6:13/M

 

30

(< 5)

84

Aldo Reta Edinburg North HS

12:26.4

6:13/M

 

31

28

208

Isias Galvan PSJA North HS

12:26.9

6:13/M

 

32

29

149

Luis Gonzalez PSJA Memorial HS

12:30.7

6:15/M

 

33

30

289

Homero Trevino Weslaco HS

12:46.8

6:23/M

 

34

31

38

David Medina Edinburg Economedes HS

12:47.6

6:24/M

 

35

32

285

Edgar Pinon Weslaco HS

12:59.4

6:30/M

 

36

33

62

Rey Mercado Edinburg HS

13:03.2

6:32/M

 

37

34

154

Carlos Solis PSJA Memorial HS

13:13.9

6:37/M

 

38

35

253

David Magana Weslaco East HS

13:22.2

6:41/M

 

39

36

40

Adrian Vasquez Edinburg Economedes HS

13:25.2

6:43/M

 

40

37

209

Ramses Perez PSJA North HS

13:28.2

6:44/M

 

41

38

254

Rolando Lopez Weslaco East HS

13:38.8

6:49/M

 

42

39

281

Israel Hernandez Weslaco HS

13:44.1

6:52/M

 

43

40

212

Marko Marin PSJA North HS

14:12.3

7:06/M

 

44

41

283

Sergio Padilla Weslaco HS

14:20.9

7:10/M

 

45

42

65

Ricardo Mendez Edinburg HS

14:26.7

7:13/M

 

46

43

256

Carlos Garcia Weslaco East HS

14:36.8

7:18/M

 

47

44

255

Rene Perez Weslaco East HS

15:52.8

7:56/M

 

48

45

152

Bryan Martinez PSJA Memorial HS

16:09.8

8:05/M

 

49

46

211

Cory Garcia PSJA North HS

17:45.0

8:53/M