Hebbronville Long Horn Cross Country Invitational

October 07, 2017


Endurance Splits, LLC www.endurancesplits.com

Overall Finish List - Girls

Varsity

O'All Place Adj Place Bib No Name Team Time Pace    
1 1 1079 Madelynn De La Rosa San Diego 13:53.5 6:57/M    
2 2 1081 Micaela Gonzalez San Diego 13:53.5 6:57/M    
3 (< 5) 1008 Aaliyah Charo Cotulla 14:20.0 7:10/M    
4 3 1084 Rianna Pena San Diego 14:26.7 7:13/M    
5 4 1034 Morgyn Ramirez Hebbronville 14:33.4 7:17/M    
6 5 1080 Lyann Gonzalez San Diego 15:11.5 7:36/M    
7 6 1085 Gabriela Zarate San Diego 16:06.6 8:03/M    
8 (< 5) 1012 Adalia Rivera Cotulla 16:17.1 8:09/M    
9 (< 5) 1009 Elisabeth Flores Cotulla 16:41.7 8:21/M    
10 7 1083 Marlena Martinez San Diego 17:02.5 8:31/M    
11 (< 5) 1010 Mariah Molina Cotulla 17:18.5 8:39/M    
12 8 1082 Lorena Hinojosa San Diego 18:06.6 9:03/M    
13 9 1037 Madison Salinas Hebbronville 19:03.3 9:32/M    
14 10 1041 Soriada Rodriguez Hebbronville 19:05.0 9:33/M    
15 11 1038 Hailie Totland Hebbronville 19:33.2 9:47/M    
16 12 1035 Kassandra Ruiz Hebbronville 20:01.7 10:01/M    
17 13 1039 Chelsea Canales Hebbronville 20:40.2 10:20/M    

Overall Finish List - Girls

Junior Varsity

O'All Place Adj Place Bib No Name Team Time Pace    
1 (< 5) 1020 Arianna Carballeira Freer 15:51.8 7:56/M    
2 1 1147 Sanchez Savanna Benavides 17:16.0 8:38/M    
3 2 1149 Escontrias Marisela Benavides 19:50.6 9:55/M    
4 3 1151 Villarreal Vanessa Benavides 20:02.5 10:01/M    
5 4 1153 Cantu Jules Benavides 20:34.3 10:17/M    
6 5 1152 Martinez Lori Benavides 20:39.1 10:20/M    
7 (< 5) 1118 Viridiana Ramos St Augustine 21:09.8 10:35/M    
8 (< 5) 1115 Jenny Flores St Augustine 22:23.4 11:12/M    

Overall Finish List - Girls

8th grade

O'All Place Adj Place Bib No Name Team Time Pace    
1 1 1093 Alejandra Trevino San Diego 10:53.1 7:15/M    
2 (< 5) 1016 Angelina Teneyuca Cotulla 10:57.6 7:18/M    
3 (< 5) 1015 Danielle Garcia Cotulla 12:59.3 8:39/M    
4 2 1094 Amber Trevino San Diego 13:10.0 8:47/M    
5 (< 5) 1017 Cadynce Velasquez Cotulla 13:26.2 8:57/M    
6 3 1092 Daniella Silva San Diego 14:11.8 9:27/M    
7 4 1089 Anastasia Mendoza San Diego 14:26.2 9:37/M    
8 (< 5) 1014 Kassidy Bocanegra Cotulla 14:46.3 9:51/M    
9 5 1088 Lyndsey Gonzalez San Diego 15:05.7 10:03/M    

Overall Finish List - Girls

7th grade

O'All Place Adj Place Bib No Name Team Time Pace    
1 (< 5) 1018 Reanna Charo Cotulla 12:09.0 8:06/M    
2 (< 5) 1077 karissa Torres Hebbronville 12:21.6 8:14/M    
3 (< 5) 1097 Sierra Tanguma San Diego 12:23.7 8:15/M    
4 (< 5) 1024 MacKenzie Sanders Freer 12:47.4 8:31/M    
5 (< 5) 1096 Aliza Cisneros San Diego 12:54.8 8:36/M    
6 (< 5) 1078 Maddie Cantu Hebbronville 13:04.0 8:43/M    
7 (< 5) 1022 rian Canales Freer 14:02.2 9:21/M    
8 (< 5) 1019 Mayala Molina Cotulla 15:00.4 10:00/M    
9 (< 5) 1095 Allison Campos San Diego 15:28.0 10:19/M    

Overall Finish List - Girls

Bandit

O'All Place Adj Place Bib No Name Team Time Pace    
DQ DQ 1177 TEST 3 TEST 3 Hebbronville        
DQ DQ 1178 test 4 test 4 Hebbronville        
DQ DQ 1179 TEST 5 TEST 5 Hebbronville        
DQ DQ 1180 TEST 6 TEST 6 Hebbronville        

Overall Finish List - Boys

Varsity

O'All Place Adj Place Bib No Name Team Time Pace    
1 1 1045 Leonel Lopez Hebbronville 17:52.3 5:46/M    
2 2 1047 Nicholas McRae Hebbronville 17:58.2 5:48/M    
3 3 1049 Eric Rodriguez Hebbronville 18:24.2 5:56/M    
4 4 1124 Fernando Munoz St Augustine 18:51.3 6:05/M    
5 (< 5) 1000 Josue Perez Cotulla 19:03.7 6:09/M    
6 (< 5) 1100 Ryan Vela San Diego 19:20.0 6:14/M    
7 (< 5) 1098 Carlos Gonzalez San Diego 19:36.7 6:19/M    
8 (< 5) 1099 Gabriel Morales San Diego 19:53.6 6:25/M    
9 5 1123 Carlo Menchaca St Augustine 20:02.2 6:28/M    
10 6 1121 Jesus Garza St Augustine 21:30.3 6:56/M    
11 7 1125 Luis Palafox St Augustine 21:36.9 6:58/M    
12 8 1044 Vinod Lewis Hebbronville 21:37.8 6:58/M    
13 9 1043 Anthony Bustamante Hebbronville 21:38.3 6:59/M    
14 10 1046 Jacob Martinez Hebbronville 22:21.6 7:13/M    
15 11 1120 Carlos De Leon St Augustine 23:52.7 7:42/M    

Overall Finish List - Boys

Junior Varsity

O'All Place Adj Place Bib No Name Team Time Pace    
1 1 1102 Adam Garcia San Diego 20:20.4 6:34/M    
2 2 1104 Derrick Gonzalez San Diego 20:52.2 6:44/M    
3 3 1110 Zachary Tunchez San Diego 21:08.5 6:49/M    
4 4 1109 Jon Rodriguez San Diego 21:17.4 6:52/M    
5 5 1130 Mario Jimenez St Augustine 22:01.3 7:06/M    
6 6 1137 Zachary Reyna St Augustine 22:08.4 7:08/M    
7 7 1106 Chris Laso San Diego 22:40.3 7:19/M    
8 8 1108 Brandon Ramirez San Diego 22:51.6 7:22/M    
9 9 1132 Ryan Moore St Augustine 22:59.9 7:25/M    
10 10 1126 Evan Cerna St Augustine 23:06.9 7:27/M    
11 (< 5) 1028 Alex Lerma Freer 24:09.2 7:47/M    
12 (< 5) 1051 Lauro Gomez Hebbronville 24:22.7 7:52/M    
13 (< 5) 1054 Abraham Puig Hebbronville 24:37.7 7:56/M    
14 11 1131 Marlon Jimenez St Augustine 24:47.2 8:00/M    
15 12 1105 Alex Guerra San Diego 24:47.7 8:00/M    
16 (< 5) 1141 Hinojosa Andres Benavides 25:34.4 8:15/M    
17 (< 5) 1140 Vela Richard Benavides 25:38.5 8:16/M    
18 (< 5) 1050 Brandin Carballo Hebbronville 26:00.3 8:23/M    
19 (< 5) 1053 Austin Lopez Hebbronville 26:08.5 8:26/M    
20 (< 5) 1145 Guajardo Dennis Benavides 26:58.0 8:42/M    
21 13 1103 Kevin Garcia San Diego 27:01.9 8:43/M    
22 14 1135 Emilio Ralero St Augustine 27:03.8 8:44/M    
23 15 1101 Max Castillo San Diego 27:57.8 9:01/M    

Overall Finish List - Boys

8th grade

O'All Place Adj Place Bib No Name Team Time Pace    
1 (< 5) 1112 Bobby Nunez San Diego 9:05.3 6:03/M    
2 (< 5) 1156 Benavente Sergio Benavides 9:25.4 6:17/M    
3 (< 5) 1059 Jaiden Silguero Hebbronville 9:25.5 6:17/M    
4 (< 5) 1155 Sifuentes Mateo Benavides 9:45.1 6:30/M    
5 (< 5) 1158 Alaniz Jonathan Benavides 10:00.4 6:40/M    
6 (< 5) 1030 Jordan Benavides Freer 10:46.9 7:11/M    
7 (< 5) 1111 Damian Chapa San Diego 11:01.4 7:21/M    
8 (< 5) 1157 Vela Sam Benavides 11:20.1 7:33/M    
9 (< 5) 1032 Embry Trevino Freer 13:01.8 8:41/M    
DQ DQ 1181 TEST 7 TEST 7 Hebbronville        

Overall Finish List - Boys

7th grade

O'All Place Adj Place Bib No Name Team Time Pace    
1 1 1003 Isayah Gonzalez Cotulla 11:14.0 7:29/M    
2 (< 5) 1069 Hector Garcia Hebbronville 11:56.0 7:57/M    
3 2 1004 Andrew Guerra Cotulla 12:00.0 8:00/M    
4 (< 5) 1113 Joshua Ruvalcaba San Diego 12:05.3 8:03/M    
5 (< 5) 1067 Alvaro Landa Hebbronville 13:56.1 9:17/M    
6 3 1007 Gabriel Rodriguez Cotulla 15:05.3 10:03/M    
7 4 1002 Ethan Aldaco Cotulla 15:06.8 10:04/M    
8 5 1005 Oscar Martinez Cotulla 15:31.3 10:21/M    
9 (< 5) 1029 Emeterio Arredondo Freer 15:35.4 10:23/M    
10 6 1006 Brandon Ramirez Cotulla 15:58.4 10:39/M    

Overall Finish List - Boys

Bandit

O'All Place Adj Place Bib No Name Team Time Pace    
DQ DQ 1175 TEST 1 TEST 1 Hebbronville        
DQ DQ 1176 TEST 2 TEST 2 Hebbronville