TCSAAL Central Texas Regional Cross Country Champ

October 16, 2021


Results By Endurance Splits, LLC

Overall Finish List - Boys

6-8th Grade Premier

O'All Place Score Bib No Name Team Time Pace
1 1 689 Joshua Mounts Great Hearts Northen Oaks 11:24.9 5:42/M
2 2 1085 Emanuel Garduno KIPP Austin College Prep 11:47.9 5:54/M
3 3 691 Sebastian Siller Great Hearts Northen Oaks 11:49.4 5:55/M
4 4 500 Jeremy Emslie Great Hearts Northen Oaks 11:49.5 5:55/M
5 (< 5) 401 Ian Lopez BASIS Shavano 11:59.0 6:00/M
6 5 276 Silas Lenaburg Valor South Austin 12:08.0 6:04/M
7 6 792 Eusebio Saenz IDEA Burke 12:08.3 6:04/M
8 7 707 Aaden Donato Great Hearts Western Hills 12:09.1 6:05/M
9 (< 5) 469 Elijah Estep Founders Classical Academy of Schertz 12:20.0 6:10/M
10 (< 5) 402 Frank Lucci BASIS Shavano 12:20.1 6:10/M
11 8 690 Brayden Salzwedel Great Hearts Northen Oaks 12:28.5 6:14/M
12 9 422 Elijah Trevino Brooks Collegiate Academy 12:28.9 6:14/M
13 10 499 Sam Davis Great Hearts Northen Oaks 12:36.0 6:18/M
14 11 97 Zachary Jurski Valor North Austin 12:42.0 6:21/M
15 (< 5) 914 Jayden Hernandez IDEA Kyle 12:56.7 6:28/M
16 12 840 Carlos Gutierrez IDEA Eastside 12:59.4 6:30/M
17 (> 5) 688 Andrew Jacobson Great Hearts Northen Oaks 12:59.4 6:30/M
18 13 211 Levin Dwelle Valor South Austin 13:03.3 6:32/M
19 14 217 Isaiah Kottke Valor South Austin 13:06.5 6:33/M
20 15 223 Eli Lemmer Valor South Austin 13:08.3 6:34/M
21 16 83 Patricio Guzman Martinez Valor North Austin 13:09.2 6:35/M
22 (< 5) 494 Nathanael Rogers Great Hearts Live Oak 13:11.0 6:36/M
23 (< 5) 1287 Tylan Mitchell San Antonio Prep 13:13.6 6:37/M
24 17 277 Landry McAlister Valor South Austin 13:14.4 6:37/M
25 18 756 John Gonzales IDEA Bluff Springs 13:23.3 6:42/M
26 19 788 Rashid Hosine IDEA Burke 13:26.4 6:43/M
27 (> 5) 278 Benjamin Reyes Valor South Austin 13:26.5 6:43/M
28 20 81 Micah Ceyanes Valor North Austin 13:27.7 6:44/M
29 21 963 Yahir Reyes IDEA Parmer Park 13:31.2 6:46/M
30 22 709 Diego Martinez Great Hearts Western Hills 13:31.7 6:46/M
31 23 710 Jorel Perez Great Hearts Western Hills 13:31.9 6:46/M
32 (< 5) 388 Parker Schwenke Anne Frank Inspire Academy 13:41.3 6:51/M
33 (< 5) 470 Sean Lynch Founders Classical Academy of Schertz 13:42.9 6:51/M
34 24 418 Richard Martinez Brooks Collegiate Academy 13:44.1 6:52/M
35 (< 5) 403 Lucas Orme BASIS Shavano 13:44.3 6:52/M
36 25 706 Ethan Bilyeu Great Hearts Western Hills 13:45.9 6:53/M
37 (> 5) 498 Jayden Bailey Great Hearts Northen Oaks 13:51.2 6:56/M
38 26 1278 Jabin Sierra NYOS 13:57.0 6:59/M
39 (< 5) 482 Aydan Clarke Great Hearts Forest Heights 13:59.6 7:00/M
40 27 1248 Yash Deshpande Meridian World School 14:04.1 7:02/M
41 28 1247 Collin Burwick Meridian World School 14:05.2 7:03/M
42 (< 5) 937 Diego Davilla IDEA Monterrey Park 14:08.6 7:04/M
43 (> 5) 210 Levi Dishman Valor South Austin 14:11.5 7:06/M
44 29 1243 Marco Bacares Meridian World School 14:13.4 7:07/M
45 (< 5) 939 Paul Gutierez IDEA Monterrey Park 14:14.2 7:07/M
46 30 80 Rhett Brown Valor North Austin 14:15.6 7:08/M
47 31 1244 Krish Bhalani Meridian World School 14:16.0 7:08/M
48 32 711 Liam Reyes Great Hearts Western Hills 14:16.5 7:08/M
49 33 786 Justyce Barker IDEA Burke 14:27.6 7:14/M
50 34 1082 Patrick Cantu KIPP Austin College Prep 14:29.3 7:15/M
51 35 1277 Christopher Lee NYOS 14:31.5 7:16/M
52 (< 5) 483 Jack Hurt Great Hearts Forest Heights 14:31.9 7:16/M
53 36 1245 Shrethan Botla Meridian World School 14:33.0 7:17/M
54 (> 5) 1249 Adarsh Kalarikkal Meridian World School 14:33.8 7:17/M
55 (> 5) 1246 Blake Brasch Meridian World School 14:34.0 7:17/M
56 37 1087 Carlos Onofre KIPP Austin College Prep 14:37.8 7:19/M
57 (> 5) 708 Mason Flores Great Hearts Western Hills 14:40.5 7:20/M
58 38 1276 Alex Hernandez NYOS 14:47.6 7:24/M
59 39 1084 Anthony Garcia-Martinez KIPP Austin College Prep 15:00.0 7:30/M
60 (< 5) 1286 Patrick Garcia San Antonio Prep 15:02.1 7:31/M
61 40 104 Asher Morales Valor North Austin 15:07.8 7:34/M
62 41 1083 Alejandro Castillo KIPP Austin College Prep 15:09.5 7:35/M
63 42 1279 Ryan Spears NYOS 15:11.9 7:36/M
64 43 761 Lucas Rodriguez IDEA Bluff Springs 15:19.4 7:40/M
65 44 419 Jesus Prado Brooks Collegiate Academy 15:25.1 7:43/M
66 45 962 Samir Reyes IDEA Parmer Park 15:25.8 7:43/M
67 46 416 Eric Armendariz Brooks Collegiate Academy 15:26.3 7:43/M
68 (< 5) 1216 Eleesha Medrano KIPP Camino Academy 15:32.8 7:46/M
69 (< 5) 911 Jorge Tellez IDEA Kyle 15:34.1 7:47/M
70 47 964 Henry Ulloa IDEA Parmer Park 15:35.4 7:48/M
71 (< 5) 808 Isaiah Cigarros IDEA Carver 15:37.2 7:49/M
72 (< 5) 908 Adam Kierdowski IDEA Kyle 15:42.5 7:51/M
73 48 790 Tristin Olive IDEA Burke 15:46.4 7:53/M
74 (< 5) 468 Logan Blumhoff Founders Classical Academy of Schertz 15:47.1 7:54/M
75 49 459 Hudson Bayer Founders Classical Academy of Bastrop 15:48.3 7:54/M
76 (> 5) 84 Stefan Jore Valor North Austin 15:56.5 7:58/M
77 50 1275 Isaac Garcia NYOS 16:02.3 8:01/M
78 (> 5) 712 Isaac Watts Great Hearts Western Hills 16:03.4 8:02/M
79 51 460 Samuel Bingaman Founders Classical Academy of Bastrop 16:09.1 8:05/M
80 (< 5) 938 Jacob Gonzalez IDEA Monterrey Park 16:10.7 8:05/M
81 (< 5) 400 Devansh Lehenbauer BASIS Shavano 16:22.2 8:11/M
82 (< 5) 810 Dillon Mora IDEA Carver 16:24.1 8:12/M
83 (> 5) 1086 Yahir Lucero KIPP Austin College Prep 16:28.2 8:14/M
84 (> 5) 1088 Saul Robles KIPP Austin College Prep 16:30.5 8:15/M
85 52 960 Daniel Escamilla IDEA Parmer Park 16:33.7 8:17/M
86 (< 5) 772 Aiden Bedford IDEA Brackenridge 16:35.8 8:18/M
87 (< 5) 727 Ayyub Jaloudi Harmony School of Endeavor 16:45.2 8:23/M
88 (< 5) 942 Ciro Villasenor IDEA Monterrey Park 16:50.8 8:25/M
89 (< 5) 485 Roman Macias Great Hearts Forest Heights 17:06.7 8:33/M
90 (< 5) 773 Ian Ibarra-Leal IDEA Brackenridge 17:09.5 8:35/M
91 53 836 Demarzae Daniels IDEA Eastside 17:10.1 8:35/M
92 (< 5) 387 Chris Rubio Anne Frank Inspire Academy 17:18.2 8:39/M
93 54 841 Emilio Lorzano IDEA Eastside 17:20.5 8:40/M
94 (< 5) 484 Nevan Lopez Great Hearts Forest Heights 17:20.6 8:40/M
95 55 420 Aiden Quintana Brooks Collegiate Academy 17:26.8 8:43/M
96 (> 5) 1274 Marius Conradie NYOS 17:27.4 8:44/M
97 56 1029 Issac Hernandez Jubilee Highland Hills 17:27.8 8:44/M
98 57 958 Oliver Brown IDEA Parmer Park 17:36.7 8:48/M
99 (> 5) 959 Giovanny Cienfuegos IDEA Parmer Park 17:57.3 8:59/M
100 58 758 David Maldonado IDEA Bluff Springs 17:57.9 8:59/M
O'All Place Score Bib No Name Team Time Pace
101 59 1032 Rene Vasquez Jubilee Highland Hills 18:04.4 9:02/M
102 (> 5) 961 Samuel Morales IDEA Parmer Park 18:09.3 9:05/M
103 (< 5) 386 Ben Rubio Anne Frank Inspire Academy 18:10.8 9:05/M
104 60 1031 Jordan Spirlark Jubilee Highland Hills 18:15.0 9:08/M
105 61 837 Jeremiah Garza IDEA Eastside 18:17.1 9:09/M
106 (< 5) 385 Levi Pierce Anne Frank Inspire Academy 18:30.2 9:15/M
107 62 757 Reynaldo Hernandez IDEA Bluff Springs 18:36.0 9:18/M
108 (< 5) 728 Ashton Philip Harmony School of Endeavor 18:37.3 9:19/M
109 (> 5) 1280 Michael Tran NYOS 18:39.1 9:20/M
110 (< 5) 1296 Joshua Salcedo SST Discovery 18:49.4 9:25/M
111 63 842 Edgar Santellano IDEA Eastside 18:53.4 9:27/M
112 (< 5) 729 Antonio Reyes Harmony School of Endeavor 18:58.3 9:29/M
113 64 791 Anthony Perez IDEA Burke 19:08.0 9:34/M
114 (< 5) 492 Dylan Dunn Great Hearts Live Oak 19:11.3 9:36/M
115 65 458 Deacon Bartee Founders Classical Academy of Bastrop 19:23.9 9:42/M
116 (> 5) 421 Augustyne Robledo Brooks Collegiate Academy 19:30.4 9:45/M
117 (< 5) 1297 Juan Serna SST Discovery 20:24.5 10:12/M
118 (< 5) 1294 Malek Melliti SST Discovery 20:36.8 10:18/M
119 66 461 Kaden Costa Founders Classical Academy of Bastrop 20:59.3 10:30/M
120 (< 5) 807 Juaquin Canales IDEA Carver 21:03.3 10:32/M
121 (< 5) 875 Dominique Summers IDEA Harvery Najim 21:20.6 10:40/M
122 (< 5) 874 Jeremiah Settles IDEA Harvery Najim 21:23.0 10:42/M
123 67 1028 Alekzander Drzymalla Jubilee Highland Hills 21:29.0 10:45/M
124 68 760 Harlem-Isaiah Rodriguez IDEA Bluff Springs 21:37.5 10:49/M
125 69 1030 Trevor Meshell Jubilee Highland Hills 24:28.4 12:14/M
126 (< 5) 1298 Robert Arellano SST Discovery 25:11.2 12:36/M
127 70 462 Ellis Shaw Founders Classical Academy of Bastrop 29:32.4 14:46/M