TCSAAL Central Texas Regional Cross Country Champ

October 16, 2021


Results By Endurance Splits, LLC

Overall Finish List - Girls

6-8th Grade Premier

O'All Place Score Bib No Name Team Time Pace
1 1 165 Julianne Smykla Valor South Austin 12:54.4 6:27/M
2 2 114 Evangelina Brudi Valor South Austin 13:09.1 6:35/M
3 (< 5) 464 Lilian Wilhelm Founders Classical Academy of Schertz 13:25.0 6:43/M
4 (< 5) 496 Brynna Osborne Great Hearts Northen Oaks 13:39.0 6:50/M
5 3 396 Nicole Kock BASIS Shavano 13:57.1 6:59/M
6 (< 5) 463 Lillian Hammond Founders Classical Academy of Schertz 13:58.9 6:59/M
7 4 397 Marie Zorek BASIS Shavano 14:14.5 7:07/M
8 5 1037 Olivia Rodriguez Jubilee Highland Park 14:20.4 7:10/M
9 6 1268 Annika Philippart NYOS 14:22.3 7:11/M
10 7 187 Eve Burpo Valor South Austin 14:34.0 7:17/M
11 8 479 Abigail Novak Great Hearts Forest Heights 14:35.5 7:18/M
12 9 477 Sarah Jones Great Hearts Forest Heights 14:36.7 7:18/M
13 (< 5) 412 Amerie Anchondo Brooks Collegiate Academy 14:38.6 7:19/M
14 10 1081 Saira Villatoro KIPP Austin College Prep 14:39.8 7:20/M
15 (< 5) 920 Valeria Fuentes IDEA Mays 14:41.7 7:21/M
16 11 153 Esther Reyes Valor South Austin 14:43.0 7:22/M
17 12 58 Adalyn Smith Valor North Austin 14:51.7 7:26/M
18 13 478 Sophia Moreno Great Hearts Forest Heights 14:52.6 7:26/M
19 14 59 Abigail Walker Valor North Austin 14:57.7 7:29/M
20 15 180 Iris Sweeney Valor South Austin 15:02.6 7:31/M
21 16 1269 Emily Scholtz NYOS 15:07.6 7:34/M
22 17 1264 Alanna Albarado NYOS 15:19.6 7:40/M
23 18 1267 Scarlett Miranda-Benitez NYOS 15:22.1 7:41/M
24 19 481 Elizabeth Ross Great Hearts Forest Heights 15:22.8 7:41/M
25 20 393 Vanessa Cano BASIS Shavano 15:24.6 7:42/M
26 21 1033 Juliette Barrera Jubilee Highland Park 15:25.8 7:43/M
27 (> 5) 119 Emily Goodgame Valor South Austin 15:31.4 7:46/M
28 (< 5) 1289 Isabella Rivas SST Discovery 15:34.1 7:47/M
29 22 784 Serenity Maier IDEA Burke 15:40.2 7:50/M
30 23 1300 Julia Domagalski Valor North Austin 15:41.0 7:51/M
31 (< 5) 1285 isabella snedecor San Antonio Prep 15:45.5 7:53/M
32 24 1036 Alani Nicacio Jubilee Highland Park 15:46.1 7:53/M
33 25 480 Alyssa Oliveras Great Hearts Forest Heights 15:47.0 7:54/M
34 26 863 Jenilee Fuentes IDEA Harvery Najim 15:47.3 7:54/M
35 (< 5) 765 Alexi Navarro IDEA Brackenridge 15:51.7 7:56/M
36 27 780 Aleyda Cortez IDEA Burke 15:59.6 8:00/M
37 (< 5) 495 Briar Dohner Great Hearts Northen Oaks 16:01.9 8:01/M
38 28 394 Sofia Carranza BASIS Shavano 16:10.2 8:05/M
39 (< 5) 720 Yasmin Bourfares Harmony School of Endeavor 16:16.3 8:08/M
40 (< 5) 1231 Chelsea Jones Meridian World School 16:18.4 8:09/M
41 29 952 Yailette Casiano IDEA Parmer Park 16:28.2 8:14/M
42 (< 5) 491 Abigael Rogers Great Hearts Live Oak 16:30.8 8:15/M
43 30 1266 Zoe Keeler NYOS 16:31.6 8:16/M
44 31 1038 Aurora Sepulveda Jubilee Highland Park 16:58.5 8:29/M
45 32 955 Aundrea Morales IDEA Parmer Park 17:03.5 8:32/M
46 33 1078 Mia Jaramillo KIPP Austin College Prep 17:06.1 8:33/M
47 34 785 Vanessa Ramos IDEA Burke 17:09.4 8:35/M
48 (< 5) 852 Destinee Sanchez IDEA Ewing Halsell 17:11.0 8:36/M
49 35 951 Camila Boyle IDEA Parmer Park 17:12.3 8:36/M
50 (< 5) 922 Addison Lowrey IDEA Mays 17:20.7 8:40/M
51 (< 5) 921 Mira Jordon IDEA Mays 17:21.4 8:41/M
52 36 37 Sarah Rose Valor North Austin 17:25.3 8:43/M
53 37 779 Abbeni Cantu IDEA Burke 17:25.7 8:43/M
54 (< 5) 1004 Chloe Fischer IDEA South Flores 17:29.1 8:45/M
55 38 1034 Alina Hernandez Jubilee Highland Park 17:30.9 8:45/M
56 39 702 Savannah Guerrero Great Hearts Western Hills 17:37.6 8:49/M
57 (> 5) 141 Kirsi McGee Valor South Austin 17:44.5 8:52/M
58 40 953 Natalie Estrada IDEA Parmer Park 17:45.3 8:53/M
59 41 9 Nova LaPlante Valor North Austin 17:47.1 8:54/M
60 42 378 Evlalynne Juarez Anne Frank Inspire Academy 17:49.1 8:55/M
61 43 380 Maddison Palmer Anne Frank Inspire Academy 17:51.6 8:56/M
62 44 1079 Lindsey Macario KIPP Austin College Prep 17:53.3 8:57/M
63 45 957 Mya Vasquez IDEA Parmer Park 17:54.0 8:57/M
64 (> 5) 956 Riley Sadler IDEA Parmer Park 17:54.2 8:57/M
65 (< 5) 721 Rachel Gerzetich Harmony School of Endeavor 18:07.3 9:04/M
66 (> 5) 954 Emily Le IDEA Parmer Park 18:13.6 9:07/M
67 (< 5) 923 Janelle Paiz IDEA Mays 18:15.2 9:08/M
68 46 1023 Amani Mares Jubilee Highland Hills 18:22.3 9:11/M
69 (< 5) 413 Talani Castro Brooks Collegiate Academy 18:25.4 9:13/M
70 (< 5) 1228 Michelle Garza - Pulido KIPP Vista Middle School 18:26.2 9:13/M
71 (< 5) 1230 Azenath Velasquez KIPP Vista Middle School 18:32.9 9:16/M
72 (< 5) 1217 Eleesha Medranno KIPP Camino Academy 18:39.7 9:20/M
73 47 864 Aaliyah Johnson IDEA Harvery Najim 18:40.1 9:20/M
74 48 705 Sarah Rodriguez Great Hearts Western Hills 18:42.9 9:21/M
75 49 867 Jaylynn Vargas IDEA Harvery Najim 18:43.5 9:22/M
76 (< 5) 1234 Arya Shah Meridian World School 18:47.8 9:24/M
77 (< 5) 763 Marissa Gloria IDEA Brackenridge 18:50.3 9:25/M
78 (> 5) 1270 Bella Tran NYOS 18:52.8 9:26/M
79 (> 5) 1265 Harper Javery NYOS 18:53.0 9:27/M
80 (< 5) 457 Nakayla Sprankle Founders Classical Academy of Bastrop 18:56.4 9:28/M
81 (< 5) 766 Alexa Picasso IDEA Brackenridge 18:57.8 9:29/M
82 50 704 Christianne Prieto Great Hearts Western Hills 19:16.2 9:38/M
83 51 701 Ariyana Gonzales Great Hearts Western Hills 19:17.2 9:39/M
84 (> 5) 1039 Danielle Varela Jubilee Highland Park 19:17.7 9:39/M
85 (< 5) 723 Aniyah Rasberry - Manor Harmony School of Endeavor 19:22.0 9:41/M
86 (> 5) 1035 Ariel Hernandez Jubilee Highland Park 19:27.1 9:44/M
87 (< 5) 851 Kiara Ontiveros IDEA Ewing Halsell 19:35.0 9:48/M
88 52 866 Aniyah Rodriguez IDEA Harvery Najim 19:37.3 9:49/M
89 53 700 Emily Cherry Great Hearts Western Hills 19:45.7 9:53/M
90 (< 5) 489 Michaela Kramer Great Hearts Live Oak 20:14.2 10:07/M
91 (< 5) 1229 Sheryln Vasquez KIPP Vista Middle School 20:17.7 10:09/M
92 54 783 Faith Leal IDEA Burke 20:20.1 10:10/M
93 (< 5) 1006 Joslyn Rodriguez IDEA South Flores 20:21.2 10:11/M
94 (< 5) 752 Jaedin Griner IDEA Bluff Springs 20:22.0 10:11/M
95 (> 5) 476 Gabby Biotas Great Hearts Forest Heights 20:32.1 10:16/M
96 (< 5) 932 Dora Torres IDEA Monterrey Park 20:32.9 10:16/M
97 55 381 Sophia Sandoval Anne Frank Inspire Academy 20:36.9 10:18/M
98 56 1024 Yuri Mares Jubilee Highland Hills 21:06.1 10:33/M
99 (< 5) 1041 Alejandra Aguirre Jubilee San Antonio 21:06.1 10:33/M
100 57 1021 Aliyah Cortez Jubilee Highland Hills 21:16.5 10:38/M
O'All Place Score Bib No Name Team Time Pace
101 (< 5) 798 Emily Sauceda IDEA Carver 21:17.5 10:39/M
102 (< 5) 933 Lexus Zamora IDEA Monterrey Park 21:22.8 10:41/M
103 58 1077 Fatima Gorostieta KIPP Austin College Prep 21:27.0 10:44/M
104 59 1080 Stephanie Percastegui KIPP Austin College Prep 21:28.4 10:44/M
105 60 862 Anesia Davis IDEA Harvery Najim 21:30.1 10:45/M
106 61 1026 Lynette Sandoval Jubilee Highland Hills 21:30.9 10:45/M
107 62 1025 Indica Quintanilla Jubilee Highland Hills 21:38.4 10:49/M
108 (> 5) 1075 Ruby Alvarez KIPP Austin College Prep 21:41.3 10:51/M
109 (< 5) 799 Leah Sistos IDEA Carver 22:00.7 11:00/M
110 (< 5) 767 Dezeray Trevino IDEA Brackenridge 22:06.7 11:03/M
111 (> 5) 861 Alyra Coleman IDEA Harvery Najim 22:07.6 11:04/M
112 (< 5) 1043 Annalisa Malacara Jubilee San Antonio 22:08.3 11:04/M
113 (< 5) 930 Ashley Carmona IDEA Monterrey Park 22:19.9 11:10/M
114 63 395 Roberta Gomez BASIS Shavano 22:28.8 11:14/M
115 (< 5) 850 Mikayla Leyva IDEA Ewing Halsell 22:42.4 11:21/M
116 (< 5) 415 Jasmine Sandoval Brooks Collegiate Academy 22:50.3 11:25/M
117 (< 5) 545 Isabela Hoffman San Antonio Prep 22:53.5 11:27/M
118 (> 5) 703 Gabriella Pena Great Hearts Western Hills 23:04.1 11:32/M
119 (< 5) 456 Nicole Rivera Founders Classical Academy of Bastrop 23:12.2 11:36/M
120 (< 5) 794 Eva Garcia IDEA Carver 23:19.4 11:40/M
121 64 376 Fatima Almendarez Anne Frank Inspire Academy 23:39.9 11:50/M
122 (> 5) 781 Araceli Garza IDEA Burke 23:42.1 11:51/M
123 65 379 Savannah Ortega Anne Frank Inspire Academy 23:52.1 11:56/M
124 (> 5) 1027 Li'Seah Villarreal Jubilee Highland Hills 24:31.9 12:16/M
125 (> 5) 1022 Mia Garza Jubilee Highland Hills 24:44.1 12:22/M
126 (< 5) 722 Eleanor Guillett Harmony School of Endeavor 24:49.2 12:25/M
127 (< 5) 546 Victoria Escobar KIPP Vista Middle School 24:54.7 12:27/M
128 (< 5) 487 Madeline Accurso Great Hearts Live Oak 24:57.2 12:29/M
0 1227 Victoria Escobar KIPP Vista Middle School    
0 548 Julia Domangski Valor South Austin    

Overall Finish List - Boys

6-8th Grade Premier

O'All Place Score Bib No Name Team Time Pace
1 1 689 Joshua Mounts Great Hearts Northen Oaks 11:24.9 5:42/M
2 2 1085 Emanuel Garduno KIPP Austin College Prep 11:47.9 5:54/M
3 3 691 Sebastian Siller Great Hearts Northen Oaks 11:49.4 5:55/M
4 4 500 Jeremy Emslie Great Hearts Northen Oaks 11:49.5 5:55/M
5 (< 5) 401 Ian Lopez BASIS Shavano 11:59.0 6:00/M
6 5 276 Silas Lenaburg Valor South Austin 12:08.0 6:04/M
7 6 792 Eusebio Saenz IDEA Burke 12:08.3 6:04/M
8 7 707 Aaden Donato Great Hearts Western Hills 12:09.1 6:05/M
9 (< 5) 469 Elijah Estep Founders Classical Academy of Schertz 12:20.0 6:10/M
10 (< 5) 402 Frank Lucci BASIS Shavano 12:20.1 6:10/M
11 8 690 Brayden Salzwedel Great Hearts Northen Oaks 12:28.5 6:14/M
12 9 422 Elijah Trevino Brooks Collegiate Academy 12:28.9 6:14/M
13 10 499 Sam Davis Great Hearts Northen Oaks 12:36.0 6:18/M
14 11 97 Zachary Jurski Valor North Austin 12:42.0 6:21/M
15 (< 5) 914 Jayden Hernandez IDEA Kyle 12:56.7 6:28/M
16 12 840 Carlos Gutierrez IDEA Eastside 12:59.4 6:30/M
17 (> 5) 688 Andrew Jacobson Great Hearts Northen Oaks 12:59.4 6:30/M
18 13 211 Levin Dwelle Valor South Austin 13:03.3 6:32/M
19 14 217 Isaiah Kottke Valor South Austin 13:06.5 6:33/M
20 15 223 Eli Lemmer Valor South Austin 13:08.3 6:34/M
21 16 83 Patricio Guzman Martinez Valor North Austin 13:09.2 6:35/M
22 (< 5) 494 Nathanael Rogers Great Hearts Live Oak 13:11.0 6:36/M
23 (< 5) 1287 Tylan Mitchell San Antonio Prep 13:13.6 6:37/M
24 17 277 Landry McAlister Valor South Austin 13:14.4 6:37/M
25 18 756 John Gonzales IDEA Bluff Springs 13:23.3 6:42/M
26 19 788 Rashid Hosine IDEA Burke 13:26.4 6:43/M
27 (> 5) 278 Benjamin Reyes Valor South Austin 13:26.5 6:43/M
28 20 81 Micah Ceyanes Valor North Austin 13:27.7 6:44/M
29 21 963 Yahir Reyes IDEA Parmer Park 13:31.2 6:46/M
30 22 709 Diego Martinez Great Hearts Western Hills 13:31.7 6:46/M
31 23 710 Jorel Perez Great Hearts Western Hills 13:31.9 6:46/M
32 (< 5) 388 Parker Schwenke Anne Frank Inspire Academy 13:41.3 6:51/M
33 (< 5) 470 Sean Lynch Founders Classical Academy of Schertz 13:42.9 6:51/M
34 24 418 Richard Martinez Brooks Collegiate Academy 13:44.1 6:52/M
35 (< 5) 403 Lucas Orme BASIS Shavano 13:44.3 6:52/M
36 25 706 Ethan Bilyeu Great Hearts Western Hills 13:45.9 6:53/M
37 (> 5) 498 Jayden Bailey Great Hearts Northen Oaks 13:51.2 6:56/M
38 26 1278 Jabin Sierra NYOS 13:57.0 6:59/M
39 (< 5) 482 Aydan Clarke Great Hearts Forest Heights 13:59.6 7:00/M
40 27 1248 Yash Deshpande Meridian World School 14:04.1 7:02/M
41 28 1247 Collin Burwick Meridian World School 14:05.2 7:03/M
42 (< 5) 937 Diego Davilla IDEA Monterrey Park 14:08.6 7:04/M
43 (> 5) 210 Levi Dishman Valor South Austin 14:11.5 7:06/M
44 29 1243 Marco Bacares Meridian World School 14:13.4 7:07/M
45 (< 5) 939 Paul Gutierez IDEA Monterrey Park 14:14.2 7:07/M
46 30 80 Rhett Brown Valor North Austin 14:15.6 7:08/M
47 31 1244 Krish Bhalani Meridian World School 14:16.0 7:08/M
48 32 711 Liam Reyes Great Hearts Western Hills 14:16.5 7:08/M
49 33 786 Justyce Barker IDEA Burke 14:27.6 7:14/M
50 34 1082 Patrick Cantu KIPP Austin College Prep 14:29.3 7:15/M
51 35 1277 Christopher Lee NYOS 14:31.5 7:16/M
52 (< 5) 483 Jack Hurt Great Hearts Forest Heights 14:31.9 7:16/M
53 36 1245 Shrethan Botla Meridian World School 14:33.0 7:17/M
54 (> 5) 1249 Adarsh Kalarikkal Meridian World School 14:33.8 7:17/M
55 (> 5) 1246 Blake Brasch Meridian World School 14:34.0 7:17/M
56 37 1087 Carlos Onofre KIPP Austin College Prep 14:37.8 7:19/M
57 (> 5) 708 Mason Flores Great Hearts Western Hills 14:40.5 7:20/M
58 38 1276 Alex Hernandez NYOS 14:47.6 7:24/M
59 39 1084 Anthony Garcia-Martinez KIPP Austin College Prep 15:00.0 7:30/M
60 (< 5) 1286 Patrick Garcia San Antonio Prep 15:02.1 7:31/M
61 40 104 Asher Morales Valor North Austin 15:07.8 7:34/M
62 41 1083 Alejandro Castillo KIPP Austin College Prep 15:09.5 7:35/M
63 42 1279 Ryan Spears NYOS 15:11.9 7:36/M
64 43 761 Lucas Rodriguez IDEA Bluff Springs 15:19.4 7:40/M
65 44 419 Jesus Prado Brooks Collegiate Academy 15:25.1 7:43/M
66 45 962 Samir Reyes IDEA Parmer Park 15:25.8 7:43/M
67 46 416 Eric Armendariz Brooks Collegiate Academy 15:26.3 7:43/M
68 (< 5) 1216 Javier Romero KIPP Camino Academy 15:32.8 7:46/M
69 (< 5) 911 Jorge Tellez IDEA Kyle 15:34.1 7:47/M
70 47 964 Henry Ulloa IDEA Parmer Park 15:35.4 7:48/M
71 (< 5) 808 Isaiah Cigarros IDEA Carver 15:37.2 7:49/M
72 (< 5) 908 Adam Kierdowski IDEA Kyle 15:42.5 7:51/M
73 48 790 Tristin Olive IDEA Burke 15:46.4 7:53/M
74 (< 5) 468 Logan Blumhoff Founders Classical Academy of Schertz 15:47.1 7:54/M
75 49 459 Hudson Bayer Founders Classical Academy of Bastrop 15:48.3 7:54/M
76 (> 5) 84 Stefan Jore Valor North Austin 15:56.5 7:58/M
77 50 1275 Isaac Garcia NYOS 16:02.3 8:01/M
78 (> 5) 712 Isaac Watts Great Hearts Western Hills 16:03.4 8:02/M
79 51 460 Samuel Bingaman Founders Classical Academy of Bastrop 16:09.1 8:05/M
80 (< 5) 938 Jacob Gonzalez IDEA Monterrey Park 16:10.7 8:05/M
81 (< 5) 400 Devansh Lehenbauer BASIS Shavano 16:22.2 8:11/M
82 (< 5) 810 Dillon Mora IDEA Carver 16:24.1 8:12/M
83 (> 5) 1086 Yahir Lucero KIPP Austin College Prep 16:28.2 8:14/M
84 (> 5) 1088 Saul Robles KIPP Austin College Prep 16:30.5 8:15/M
85 52 960 Daniel Escamilla IDEA Parmer Park 16:33.7 8:17/M
86 (< 5) 772 Aiden Bedford IDEA Brackenridge 16:35.8 8:18/M
87 (< 5) 727 Ayyub Jaloudi Harmony School of Endeavor 16:45.2 8:23/M
88 (< 5) 942 Ciro Villasenor IDEA Monterrey Park 16:50.8 8:25/M
89 (< 5) 485 Roman Macias Great Hearts Forest Heights 17:06.7 8:33/M
90 (< 5) 773 Ian Ibarra-Leal IDEA Brackenridge 17:09.5 8:35/M
91 53 836 Demarzae Daniels IDEA Eastside 17:10.1 8:35/M
92 (< 5) 387 Chris Rubio Anne Frank Inspire Academy 17:18.2 8:39/M
93 54 841 Emilio Lorzano IDEA Eastside 17:20.5 8:40/M
94 (< 5) 484 Nevan Lopez Great Hearts Forest Heights 17:20.6 8:40/M
95 55 420 Aiden Quintana Brooks Collegiate Academy 17:26.8 8:43/M
96 (> 5) 1274 Marius Conradie NYOS 17:27.4 8:44/M
97 56 1029 Issac Hernandez Jubilee Highland Hills 17:27.8 8:44/M
98 57 958 Oliver Brown IDEA Parmer Park 17:36.7 8:48/M
99 (> 5) 959 Giovanny Cienfuegos IDEA Parmer Park 17:57.3 8:59/M
100 58 758 David Maldonado IDEA Bluff Springs 17:57.9 8:59/M
O'All Place Score Bib No Name Team Time Pace
101 59 1032 Rene Vasquez Jubilee Highland Hills 18:04.4 9:02/M
102 (> 5) 961 Samuel Morales IDEA Parmer Park 18:09.3 9:05/M
103 (< 5) 386 Ben Rubio Anne Frank Inspire Academy 18:10.8 9:05/M
104 60 1031 Jordan Spirlark Jubilee Highland Hills 18:15.0 9:08/M
105 61 837 Jeremiah Garza IDEA Eastside 18:17.1 9:09/M
106 (< 5) 385 Levi Pierce Anne Frank Inspire Academy 18:30.2 9:15/M
107 62 757 Reynaldo Hernandez IDEA Bluff Springs 18:36.0 9:18/M
108 (< 5) 728 Ashton Philip Harmony School of Endeavor 18:37.3 9:19/M
109 (> 5) 1280 Michael Tran NYOS 18:39.1 9:20/M
110 (< 5) 1296 Joshua Salcedo SST Discovery 18:49.4 9:25/M
111 63 842 Edgar Santellano IDEA Eastside 18:53.4 9:27/M
112 (< 5) 729 Antonio Reyes Harmony School of Endeavor 18:58.3 9:29/M
113 64 791 Anthony Perez IDEA Burke 19:08.0 9:34/M
114 (< 5) 492 Dylan Dunn Great Hearts Live Oak 19:11.3 9:36/M
115 65 458 Deacon Bartee Founders Classical Academy of Bastrop 19:23.9 9:42/M
116 (> 5) 421 Augustyne Robledo Brooks Collegiate Academy 19:30.4 9:45/M
117 (< 5) 1297 Juan Serna SST Discovery 20:24.5 10:12/M
118 (< 5) 1294 Malek Melliti SST Discovery 20:36.8 10:18/M
119 66 461 Kaden Costa Founders Classical Academy of Bastrop 20:59.3 10:30/M
120 (< 5) 807 Juaquin Canales IDEA Carver 21:03.3 10:32/M
121 (< 5) 875 Dominique Summers IDEA Harvery Najim 21:20.6 10:40/M
122 (< 5) 874 Jeremiah Settles IDEA Harvery Najim 21:23.0 10:42/M
123 67 1028 Alekzander Drzymalla Jubilee Highland Hills 21:29.0 10:45/M
124 68 760 Harlem-Isaiah Rodriguez IDEA Bluff Springs 21:37.5 10:49/M
125 69 1030 Trevor Meshell Jubilee Highland Hills 24:28.4 12:14/M
126 (< 5) 1298 Robert Arellano SST Discovery 25:11.2 12:36/M
127 70 462 Ellis Shaw Founders Classical Academy of Bastrop 29:32.4 14:46/M