Friday Night Lights Bulldog's XC Invitatiional

August 19, 2022


Results By Endurance Splits, LLC

Overall Finish List - Boys

Varsity

O'All Place Score Bib No Name Team Time Pace
1 1 281 Ayden Granados McAllen Memorial 15:28.5 5:10/M
2 2 148 Dominick Luna Harlingen 15:46.8 5:16/M
3 3 279 Diego DeLeon McAllen Memorial 16:05.6 5:22/M
4 4 318 Julius Contreras McAllen Rowe 16:13.4 5:24/M
5 5 502 Ryan Servantes Sharyland Pioneer 16:18.0 5:26/M
6 6 386 Nathan Salinas Mission Sharyland 16:21.4 5:27/M
7 7 384 Patricio Garza Mission Sharyland 16:23.9 5:28/M
8 8 108 Ethan De Leon Edinburg Vela 16:25.9 5:29/M
9 9 383 Leonardo Flores Mission Sharyland 16:38.7 5:33/M
10 10 284 Roehl Rodriguez McAllen Memorial 16:42.9 5:34/M
11 11 106 Marcelo Corbitt Edinburg Vela 16:47.1 5:36/M
12 12 246 Weldon Smith McAllen 16:50.5 5:37/M
13 13 242 Miguel Corpus McAllen 16:51.4 5:37/M
14 14 44 Nicholas Sullins Browsnville Veterans Memorial 16:52.2 5:37/M
15 15 240 Jacksen Ahlman McAllen 16:56.1 5:39/M
16 16 320 Jose Garcia McAllen Rowe 16:58.6 5:40/M
17 17 245 Sean Smith McAllen 16:59.2 5:40/M
18 18 387 Patricio Salinas Mission Sharyland 17:02.1 5:41/M
19 19 398 Allan Velasquez Mission Sharyland 17:05.7 5:42/M
20 20 147 Zachary Lamar Harlingen 17:08.5 5:43/M
21 21 110 Jayeth Lopez Edinburg Vela 17:10.8 5:44/M
22 22 244 Jack Gurwitz McAllen 17:16.6 5:46/M
23 23 145 Osbel Cisneros Harlingen 17:19.0 5:46/M
24 24 558 Joshua Rodriguez Weslaco 17:20.2 5:47/M
25 25 144 Michael Ambrosi Harlingen 17:29.1 5:50/M
26 (> 5) 243 Sergio Echavarria McAllen 17:43.3 5:54/M
27 26 323 Victor Solis McAllen Rowe 17:45.8 5:55/M
28 27 321 Eduardo Munoz McAllen Rowe 17:54.8 5:58/M
29 (< 5) 440 Dominick Gomez PSJA Memorial 18:00.5 6:00/M
30 28 316 Alex Arias McAllen Rowe 18:02.2 6:01/M
31 29 556 Joshua Martinez Weslaco 18:03.8 6:01/M
32 30 551 Draven Blake Weslaco 18:04.9 6:02/M
33 31 534 Alejandro Ramirez St. Joseph 18:08.9 6:03/M
34 32 530 Jorge Albores St. Joseph 18:15.2 6:05/M
35 33 113 Alan Reyes Edinburg Vela 18:17.9 6:06/M
36 34 285 Asa Solis McAllen Memorial 18:18.5 6:06/M
37 35 465 Yahir Pena PSJA Southwest 18:20.9 6:07/M
38 36 499 Sebastian Lugo Sharyland Pioneer 18:26.0 6:09/M
39 37 43 Noah Reyes Browsnville Veterans Memorial 18:28.4 6:09/M
40 38 553 Ricardo De La Rosa Weslaco 18:31.3 6:10/M
41 39 69 Christopher Garcia Donna 18:31.6 6:11/M
42 40 467 Adrian Zumaya PSJA Southwest 18:33.3 6:11/M
43 41 552 David Castro Weslaco 18:35.7 6:12/M
44 42 150 Sigifredo Salinas Harlingen 18:39.2 6:13/M
45 43 283 Caleb Navarro McAllen Memorial 18:40.5 6:14/M
46 44 496 Izhaid Gamez Sharyland Pioneer 18:41.6 6:14/M
47 (< 5) 442 Jesus Pequeno PSJA Memorial 18:43.5 6:15/M
48 45 532 Mauricio Gonzalez Trevino St. Joseph 18:44.3 6:15/M
49 (> 5) 282 Demitry Grimaldo McAllen Memorial 18:45.2 6:15/M
50 (< 5) 189 John Haraway Harlingen South 18:47.1 6:16/M
51 46 531 Juan Gonzalez Trevino St. Joseph 18:48.6 6:16/M
52 47 498 Javier Lopez Sharyland Pioneer 18:52.6 6:18/M
53 (> 5) 152 Gabriel Velez Harlingen 18:55.4 6:18/M
54 (> 5) 151 Marco Vega Harlingen 19:01.9 6:21/M
55 48 462 Justin Garcia PSJA Southwest 19:05.3 6:22/M
56 49 42 Carlos Martinez Browsnville Veterans Memorial 19:18.4 6:26/M
57 50 71 Josue Hernandez Donna 19:21.8 6:27/M
58 51 109 Diego Garcia Edinburg Vela 19:23.0 6:28/M
59 (> 5) 149 Fernando Quinatnilla Harlingen 19:24.2 6:28/M
60 (> 5) 286 Israel Tamez McAllen Memorial 19:27.6 6:29/M
61 (> 5) 557 Nathaniel Reynoso Weslaco 19:34.9 6:32/M
62 52 70 Daniel Hernandez Donna 19:38.3 6:33/M
63 53 41 Luke Blackmon Browsnville Veterans Memorial 19:39.3 6:33/M
64 54 494 Alejandro Cisneros-Jerez Sharyland Pioneer 19:41.5 6:34/M
65 (> 5) 497 Noah Hernandez Sharyland Pioneer 19:58.8 6:40/M
66 (> 5) 287 Pablo Vargas McAllen Memorial 20:06.9 6:42/M
67 (> 5) 554 Dimas Gallegos Weslaco 20:08.6 6:43/M
68 (> 5) 107 Jaylen Davis Edinburg Vela 20:13.9 6:45/M
69 (> 5) 322 Aaron Ortiz McAllen Rowe 20:17.1 6:46/M
70 (< 5) 441 Joshua Martinez PSJA Memorial 20:31.8 6:51/M
71 (> 5) 495 Alek Gamez Sharyland Pioneer 20:33.9 6:51/M
72 55 45 Rene Villarreal Browsnville Veterans Memorial 20:43.6 6:55/M
73 (> 5) 559 Trevor Turner Weslaco 20:46.8 6:56/M
74 (> 5) 493 Jorge Castaneda Sharyland Pioneer 20:47.6 6:56/M
75 56 66 Joaquin Corrales Donna 21:01.8 7:01/M
76 (< 5) 187 Esteban Aguilar Harlingen South 21:04.5 7:02/M
77 (> 5) 501 Oliver Ramos Sharyland Pioneer 21:14.8 7:05/M
78 57 533 Salomon Najera St. Joseph 21:22.8 7:08/M
79 (< 5) 192 Neven Nieto Harlingen South 21:23.5 7:08/M
80 (> 5) 280 Connor Falcon McAllen Memorial 21:51.5 7:17/M
81 (> 5) 241 Alex Corpus McAllen 21:51.7 7:17/M
82 58 466 Josue Ramirez PSJA Southwest 22:16.1 7:25/M
83 (> 5) 560 Ethan Urbina Weslaco 22:26.9 7:29/M
84 (< 5) 414 Abraham Hinojosa Pharr Valley View 23:07.0 7:42/M
85 (> 5) 111 Jovany Marquez Edinburg Vela 23:20.4 7:47/M
86 59 460 Andy Calderon PSJA Southwest 23:30.6 7:50/M
87 60 78 Manuel Reyes Donna 23:42.6 7:54/M
88 (< 5) 10 Miguel Lagunes Brownsville Rivera 23:57.3 7:59/M
89 (> 5) 500 Fernando Ramirez Sharyland Pioneer 23:58.3 7:59/M
90 (< 5) 413 Joshua Dennett Pharr Valley View 24:03.5 8:01/M
91 (> 5) 461 Angel Campos PSJA Southwest 24:41.4 8:14/M