Friday Night Lights Bulldog's XC Invitatiional

August 19, 2022


Results By Endurance Splits, LLC

Overall Finish List - Girls

Freshmen

O'All Place Score Bib No Name Team Time Pace
1 (< 5) 39 Ashley Pena Browsnville Veterans Memorial 13:28.2 6:44/M
2 (< 5) 40 Paola Teran Browsnville Veterans Memorial 13:41.2 6:51/M
3 1 180 Jessica Deleon Harlingen South 13:46.6 6:53/M
4 2 183 Evette Garcia Harlingen South 14:09.4 7:05/M
5 (< 5) 142 Abrianna Stubbs Harlingen 14:13.9 7:07/M
6 (< 5) 528 Sarah Pirtle St. Joseph 14:15.3 7:08/M
7 (< 5) 313 Astrid Soriano McAllen Rowe 14:31.6 7:16/M
8 3 182 Camila Garcia Harlingen South 14:37.0 7:19/M
9 (< 5) 141 Katie Cartledge Harlingen 14:39.4 7:20/M
10 4 239 Gaby Silva McAllen 14:46.2 7:23/M
11 5 186 Aryanna Renteria Harlingen South 14:54.0 7:27/M
12 6 237 Sofia Rodriguez McAllen 14:54.1 7:27/M
13 (< 5) 439 Sydney Rodriguez PSJA Memorial 14:56.0 7:28/M
14 7 232 Ena Garza McAllen 15:01.4 7:31/M
15 (< 5) 143 Karina Villarreal Harlingen 15:08.2 7:34/M
16 8 490 Juliet Krider Sharyland Pioneer 15:09.2 7:35/M
17 9 230 Emma Cantu McAllen 15:20.6 7:40/M
18 10 233 Anika Guerra McAllen 15:29.0 7:45/M
19 11 184 Victoria Garza Harlingen South 15:36.2 7:48/M
20 (< 5) 438 Aurora Ortiz PSJA Memorial 15:59.8 8:00/M
21 (> 5) 234 Ayla Guerra McAllen 16:02.3 8:01/M
22 (< 5) 529 Leticia Salazar St. Joseph 16:10.5 8:05/M
23 12 492 Edna Perez Sharyland Pioneer 16:15.5 8:08/M
24 13 484 Mya Alvarez Sharyland Pioneer 16:23.0 8:12/M
25 14 485 Alexa Chavez Sharyland Pioneer 16:24.4 8:12/M
26 15 376 Alexa Barragan Mission Sharyland 16:35.5 8:18/M
27 16 104 Riley Martinez Edinburg Vela 16:42.7 8:21/M
28 17 488 Kimberly Gutierrez Sharyland Pioneer 16:49.2 8:25/M
29 18 103 Mia Gonzalez Edinburg Vela 16:52.6 8:26/M
30 19 101 Kristina Castellanos Edinburg Vela 16:54.7 8:27/M
31 (> 5) 238 Isabella Salinas McAllen 17:09.4 8:35/M
32 (< 5) 314 Amanda Torres McAllen Rowe 18:13.8 9:07/M
33 (> 5) 491 Reina Lester Sharyland Pioneer 18:23.7 9:12/M
34 20 378 Claudette Lagunes Mission Sharyland 18:27.8 9:14/M
35 (> 5) 181 Madison Dossett Harlingen South 18:37.1 9:19/M
36 (< 5) 437 Kaylee Ibarra PSJA Memorial 18:54.8 9:27/M
37 (< 5) 64 Valerie Mendoza Donna 18:57.7 9:29/M
38 (< 5) 65 Katia Renteria Donna 18:57.7 9:29/M
39 (> 5) 483 Jessica Urbina Sharyland Pioneer 19:11.1 9:36/M
40 21 411 Laura Lozano Pharr Valley View 19:53.7 9:57/M
41 22 377 Miranda Garcia Mission Sharyland 20:03.1 10:02/M
42 23 379 Camila Medina Mission Sharyland 20:14.2 10:07/M
43 24 382 Mindy Vega Mission Sharyland 20:14.4 10:07/M
44 25 408 Anahi Cazares Pharr Valley View 21:04.8 10:32/M
45 26 407 Itzel Arroyo Pharr Valley View 22:34.2 11:17/M
46 27 410 Miley Leal Pharr Valley View 22:43.2 11:22/M
47 28 412 Dayanara Rodriguez Pharr Valley View 22:55.2 11:28/M
48 29 102 Samantha Enriquez Edinburg Vela 23:13.5 11:37/M
49 30 105 Zenaida Perez Edinburg Vela 23:55.4 11:58/M

Overall Finish List - Boys

Freshmen

O'All Place Score Bib No Name Team Time Pace
1 (< 5) 449 Jesus Quintero PSJA Memorial 11:08.9 5:34/M
2 (< 5) 165 Raian Rivero Harlingen 11:14.1 5:37/M
3 (< 5) 358 Ramiro Lozoya Mercedes 11:17.8 5:39/M
4 (< 5) 18 Diego Guerra Brownsville Rivera 11:21.9 5:41/M
5 (< 5) 535 Jonathan Cardona St. Joseph 11:23.3 5:42/M
6 (< 5) 19 Guerrero Marcos Brownsville Rivera 11:34.2 5:47/M
7 (< 5) 451 Aidan Swanson PSJA Memorial 11:34.2 5:47/M
8 (< 5) 448 Xavier Hernandez PSJA Memorial 11:35.9 5:48/M
9 (< 5) 258 Blake Braden McAllen 11:37.6 5:49/M
10 1 199 Aj Leal Harlingen South 11:37.7 5:49/M
11 (< 5) 450 Nery Serna PSJA Memorial 11:44.0 5:52/M
12 (< 5) 52 Daniel Diaz Browsnville Veterans Memorial 11:58.1 5:59/M
13 2 300 Eric Luebanos McAllen Memorial 12:00.2 6:00/M
14 (< 5) 120 Marcos Harris Edinburg Vela 12:05.4 6:03/M
15 3 200 Francisco Orozco Harlingen South 12:08.5 6:04/M
16 4 296 Bryan Brooks McAllen Memorial 12:13.2 6:07/M
17 (< 5) 161 Derrick Aguilar Harlingen 12:16.4 6:08/M
18 5 201 Corey Portales Harlingen South 12:18.2 6:09/M
19 (< 5) 263 Connor Weaver McAllen 12:20.3 6:10/M
20 (< 5) 17 Jose Cardenas Brownsville Rivera 12:27.9 6:14/M
21 (< 5) 400 Patricio Cortez Mission Sharyland 12:32.1 6:16/M
22 (< 5) 567 Javier De Leon Weslaco 12:47.9 6:24/M
23 (< 5) 357 Christian Cantu Mercedes 12:48.3 6:24/M
24 6 202 Trey Rodriguez Harlingen South 12:51.2 6:26/M
25 (< 5) 122 Joaquin Padron Edinburg Vela 12:59.6 6:30/M
26 (< 5) 162 John Allen Harlingen 13:49.2 6:55/M
27 7 203 Santiago Santillan Harlingen South 14:11.4 7:06/M
28 (< 5) 119 Dominick Enriquez Edinburg Vela 14:13.2 7:07/M
29 (< 5) 423 Auden Morales Pharr Valley View 14:27.4 7:14/M
30 8 86 Keving Leal Donna 14:40.6 7:20/M
31 (< 5) 53 Zeviel Pineda Browsnville Veterans Memorial 14:51.5 7:26/M
32 9 298 Angel Hernandez McAllen Memorial 15:03.1 7:32/M
33 (< 5) 422 Vargas Jesus n Pharr Valley View 15:23.7 7:42/M
34 10 83 Jose Aguirre Donna 15:34.6 7:47/M
35 (< 5) 262 Derrick Rodriguez McAllen 15:45.5 7:53/M
36 11 301 Aaron Ramirez McAllen Memorial 15:50.5 7:55/M
37 (< 5) 536 Allen Hobbs St. Joseph 15:50.7 7:55/M
38 (< 5) 261 Dante Rodriguez McAllen 16:27.7 8:14/M
39 12 84 Jesus Cermeno Donna 17:18.4 8:39/M
40 13 302 Robert Ruelas McAllen Memorial 17:33.7 8:47/M
41 14 87 Victor Manuel Cantu Donna 17:43.9 8:52/M
42 (< 5) 566 Miguel Chuca Weslaco 18:25.6 9:13/M
43 (> 5) 295 Jose Almazan McAllen Memorial 18:34.8 9:17/M
44 15 85 Gerardo Dominguez Donna 18:40.1 9:20/M
45 (< 5) 217 Nico John Adame Lasara 19:43.3 9:52/M