Mission Veterans XC Invitational

September 17, 2022


Results By Race Management Systems, Inc.

Overall Finish List - Boys

Freshmen

O'All Place Adj Score Bib No Name Team Time Pace    
1 1 249 Leon Villarreal Mission High 11:13.7 5:37/M    
2 2 247 Anthony Picazo Mission High 11:17.7 5:39/M    
3 3 101 Diego Torres Edinburg North 11:21.6 5:41/M    
4 4 293 Xavier Hernandez PSJA Memorial 11:28.4 5:44/M    
5 5 98 Ciro Rodriguez Edinburg North 11:30.8 5:45/M    
6 6 297 Nery Serna PSJA Memorial 11:48.9 5:54/M    
7 7 299 Aidan Swanson PSJA Memorial 11:49.1 5:55/M    
8 8 294 Jesus Quintero PSJA Memorial 11:59.9 6:00/M    
9 (< 5) 150 Jaylen Bravo Harlingen High 12:11.7 6:06/M    
10 9 99 Marvin Sanchez Edinburg North 12:31.4 6:16/M    
11 10 96 Abelardo Leal Edinburg North 12:43.3 6:22/M    
12 (< 5) 153 Guadalupe Reyes Harlingen High 12:45.8 6:23/M    
13 11 248 Sergio Vargas Mission High 12:52.6 6:26/M    
14 12 245 Joan Escobedo Mission High 12:59.2 6:30/M    
15 13 80 Pedro Garza Edinburg High 13:09.6 6:35/M    
16 (< 5) 149 Derrick Aguilar Harlingen High 13:13.4 6:37/M    
17 (< 5) 151 Isaac Cano Harlingen High 13:18.8 6:39/M    
18 14 244 Ricardo Diaz Mission High 13:19.9 6:40/M    
19 15 100 Uriel Santoyo Edinburg North 13:23.5 6:42/M    
20 16 339 Carlos Cansino PSJA North 13:24.4 6:42/M    
21 17 35 Carlos Granados Donna North 13:26.4 6:43/M    
22 18 27 Jobanny Bravo Donna North 13:49.5 6:55/M    
23 19 298 Jesus Solis PSJA Memorial 13:59.3 7:00/M    
24 20 41 Ricardo Rodriguez Donna North 14:06.6 7:03/M    
25 21 82 Sergio Segura Edinburg High 14:08.0 7:04/M    
26 (< 5) 200 Brandon Perez La Joya 14:20.4 7:10/M    
27 22 39 Emmanuel Reyes Donna North 14:24.3 7:12/M    
28 23 381 Emmanuel Padron Edinburg High 14:39.9 7:20/M    
29 24 26 Diego Barrueta Donna North 14:56.4 7:28/M    
30 25 29 Sergio Chaires Donna North 15:04.6 7:32/M    
31 26 347 Sergio Morales PSJA North 15:11.2 7:36/M    
32 27 338 Jonathan Alvarado PSJA North 15:26.3 7:43/M    
33 28 81 Seth Lugo Edinburg High 16:36.2 8:18/M    
34 29 38 Alexis Olivares Donna North 16:48.2 8:24/M    
35 (> 7) 42 Erwin Sierrra Donna North 17:21.5 8:41/M    
36 30 345 Ryu Hernandez PSJA North 17:24.3 8:42/M    
37 31 342 Jose De Leon PSJA North 17:30.8 8:45/M    
38 (> 7) 31 Armando Cruz Donna North 17:32.4 8:46/M    
39 32 79 Angel Garcia Edinburg High 17:54.2 8:57/M    
40 (< 5) 380 Daniel Lopez Jr Rio Grande Grulla 18:10.7 9:05/M    
41 (> 7) 37 Alan Mendoza Donna North 18:55.4 9:28/M    
42 (< 5) 202 Leanthony Sauceda La Joya 19:33.9 9:47/M    
43 33 344 Aize Hernandez PSJA North 20:19.1 10:10/M    
44 (< 5) 199 Juan Mendez La Joya 21:19.2 10:40/M    
45 34 291 Lariel Garza PSJA Memorial 23:35.6 11:48/M