Mission Veterans XC Invitational

September 17, 2022


Results By Race Management Systems, Inc.

Overall Finish List - Boys

Junior Varisty

O'All Place Adj Score Bib No Name Team Time Pace    
1 (< 5) 260 Josue Cisneros Mission High 16:48.7 5:25/M    
2 (< 5) 259 Rosbel Barrera Mission High 17:36.8 5:41/M    
3 1 111 Noaha Davila Edinburg North 18:36.6 6:00/M    
4 2 125 Angel Vasquez Edinburg North 18:49.6 6:04/M    
5 3 123 Jacob Roman Edinburg North 18:57.3 6:07/M    
6 4 115 Rhyan Gutierrez Edinburg North 19:05.3 6:09/M    
7 5 290 Luis Zuniga Mission Veterans 19:06.1 6:10/M    
8 6 76 Eric Reyes Edinburg Economedes 19:19.3 6:14/M    
9 7 78 Jesus Vazquez Edinburg Economedes 19:29.2 6:17/M    
10 8 72 Ezeqiel Castillo Edinburg Economedes 19:40.4 6:21/M    
11 (< 5) 261 Edrick Garcia Mission High 19:42.1 6:21/M    
12 9 62 Daniel Rodriguez-Reyes Donna North 19:45.7 6:22/M    
13 10 75 Yahir Martinez Edinburg Economedes 19:47.1 6:23/M    
14 (< 5) 257 Edu Alvarez Mission High 19:52.0 6:25/M    
15 11 354 Moises Cortina PSJA North 20:00.5 6:27/M    
16 12 66 Alexis Santiago Edinburg Economedes 20:07.7 6:29/M    
17 13 289 Evan Zamora Mission Veterans 20:13.9 6:31/M    
18 14 358 Israel Ochoa PSJA North 20:17.2 6:33/M    
19 15 166 Jeremiah Gomez Harlingen High 20:24.4 6:35/M    
20 16 73 Lorenzo Castillo Edinburg Economedes 20:44.8 6:41/M    
21 17 114 Erick Gonzalez Edinburg North 20:49.4 6:43/M    
22 18 70 Gilberto Avila Edinburg Economedes 20:57.2 6:45/M    
23 19 317 Eleazar Yoc PSJA Memorial 21:05.7 6:48/M    
24 20 54 Erik Charies Donna North 21:17.9 6:52/M    
25 21 306 Emmanuel Deleon PSJA Memorial 21:21.5 6:53/M    
26 22 164 Eric Buggs Harlingen High 21:25.7 6:55/M    
27 23 64 Carlos Zamora Donna North 21:27.3 6:55/M    
28 24 109 Kevin Alvarez Edinburg North 21:29.2 6:56/M    
29 25 165 Julian Cortez Harlingen High 21:35.3 6:58/M    
30 26 309 Benancio Lozano PSJA Memorial 21:35.4 6:58/M    
31 27 287 Francisco Flores Mission Veterans 21:46.8 7:01/M    
32 28 311 Jose Ochoa PSJA Memorial 21:47.0 7:02/M    
33 29 169 Joehazel Sauceda Harlingen High 21:52.9 7:03/M    
34 (> 7) 71 Jesus Castilleja Edinburg Economedes 21:55.7 7:04/M    
35 30 286 Carlos Delgadillo Mission Veterans 22:01.1 7:06/M    
36 31 355 Diego Hernandez PSJA North 22:09.5 7:09/M    
37 32 57 Jesus Mares Donna North 22:23.8 7:13/M    
38 33 55 Luis Covarrubias Donna North 22:24.7 7:14/M    
39 34 61 Randy Rodriguez Donna North 22:25.2 7:14/M    
40 35 168 Jesus Salinas Harlingen High 22:28.3 7:15/M    
41 36 314 Diego Saucedo PSJA Memorial 23:06.9 7:27/M    
42 37 52 Juan Badillo Donna North 23:28.4 7:34/M    
43 38 359 Christian Rubalcaba PSJA North 23:33.6 7:36/M    
44 (> 7) 59 Angel Perez Donna North 24:05.1 7:46/M    
45 39 360 Carlos Uribe PSJA North 24:31.3 7:55/M    
46 40 120 Rolando Perez Edinburg North 24:40.2 7:57/M    
47 (> 7) 122 David Reyes Edinburg North 24:52.7 8:01/M    
48 (> 7) 74 Jorge Cruz Edinburg Economedes 24:57.8 8:03/M    
49 41 308 Daniel Guzman PSJA Memorial 25:06.7 8:06/M    
50 (< 5) 207 Carlos Guzman La Joya 25:21.3 8:11/M    
51 42 288 Jacob Gonzales Mission Veterans 26:40.2 8:36/M    
52 43 352 Rene Badillo PSJA North 26:40.4 8:36/M    
53 (< 5) 93 Shane Lugo Edinburg High 27:20.3 8:49/M    
54 (> 7) 113 Raul Garcia Edinburg North 27:42.6 8:56/M    
55 44 285 Sebastian Barreiro Mission Veterans 27:42.8 8:56/M    
56 45 312 Enrique Pena PSJA Memorial 27:48.4 8:58/M    
57 (> 7) 77 Diego Tijerina Edinburg Economedes 28:04.9 9:03/M    
58 46 353 Gabino Benitez PSJA North 32:07.1 10:22/M