Donna ISD XC Invitational

September 03, 2022


Results By Endurance Splits, LLC

Overall Finish List - Boys

Freshmen

Team

O'All Place Score Bib No Name Team Time Pace
1 1 170 John Allen Harlingen High 12:58.1 6:29/M
2 2 175 Raian Rivero Harlingen High 13:13.0 6:37/M
3 3 350 Bryan Brooks McAllen Memorial 13:25.2 6:43/M
4 4 353 Eric Luebanos McAllen Memorial 13:33.9 6:47/M
5 5 499 Endray Cantu PSJA High 14:03.3 7:02/M
6 6 352 Angel Hernandez McAllen Memorial 14:10.3 7:05/M
7 (< 5) 29 Jose Rodriguez Brownsville Porter 14:16.9 7:08/M
8 7 256 Noah Zapata IDEA Weslaco 14:18.8 7:09/M
9 8 169 Derrick Aguilar Harlingen High 14:26.1 7:13/M
10 9 75 Keving Leal Donna 14:35.1 7:18/M
11 (< 5) 413 Joan Escobedo Mission High 14:40.9 7:20/M
12 (< 5) 552 Leobardo Villarreal PSJA Southwest 14:49.3 7:25/M
13 (< 5) 417 Sergio Vargas Mission High 14:50.4 7:25/M
14 10 174 Guadalupe Reyes Harlingen High 14:55.4 7:28/M
15 11 171 Isaac Cano Harlingen High 15:08.7 7:34/M
16 12 73 Julyan Gonzales Donna 15:21.3 7:41/M
17 13 505 Mario Zamora PSJA High 15:29.3 7:45/M
18 (< 5) 313 Sam Alvarado Macedonian Christian Academy 15:31.8 7:46/M
19 (< 5) 449 Auben Morales Pharr Valley View 15:37.1 7:49/M
20 14 351 Ben Gonzalez McAllen Memorial 15:47.6 7:54/M
21 15 501 Issac Enriquez PSJA High 15:48.9 7:54/M
22 16 252 Rolando Moncada IDEA Weslaco 15:50.7 7:55/M
23 17 255 David Zapata IDEA Weslaco 15:53.8 7:57/M
24 18 129 Ricardo Rodriguez Donna North 15:56.7 7:58/M
25 19 253 Isen Montes IDEA Weslaco 15:57.3 7:59/M
26 20 498 Franklin Brown PSJA High 16:01.0 8:01/M
27 (< 5) 315 Kenny Nino Macedonian Christian Academy 16:15.4 8:08/M
28 21 66 Jose Aguirre Donna 16:21.4 8:11/M
29 22 502 Nathan Gomez PSJA High 16:36.4 8:18/M
30 23 355 Robert Ruelas McAllen Memorial 16:39.5 8:20/M
31 (> 5) 349 Nicholas Barba McAllen Memorial 16:42.8 8:21/M
32 24 121 Carlos Granados Donna North 16:49.8 8:25/M
33 25 114 Diego Barrueta Donna North 16:50.4 8:25/M
34 (> 5) 523 Joseph Lucio PSJA High 17:03.3 8:32/M
35 (< 5) 579 Raul Gonzalez Santa Maria 17:26.1 8:43/M
36 26 72 Brandon Gomez Donna 17:47.6 8:54/M
37 (> 5) 504 Max Roque PSJA High 17:56.4 8:58/M
38 27 254 Jesus Rojas IDEA Weslaco 17:58.1 8:59/M
39 28 116 Sergio Chaires Donna North 17:58.7 8:59/M
40 (> 5) 249 Josue Garcia IDEA Weslaco 18:16.2 9:08/M
41 (> 5) 250 Juan Jasso IDEA Weslaco 18:36.5 9:18/M
42 (> 5) 251 David Mireles IDEA Weslaco 18:40.1 9:20/M
43 (< 5) 326 Christian Landon Macedonian Christian Academy 18:51.4 9:26/M
44 (> 5) 354 Aaron Ramirez McAllen Memorial 19:33.6 9:47/M
45 29 123 Alexis Olivares Donna North 19:52.8 9:56/M
46 (> 5) 128 Homero Tellez Donna North 20:19.3 10:10/M
47 (< 5) 551 Jorge Vallejo PSJA Southwest 21:02.0 10:31/M
48 30 71 Gerardo Dominguez Donna 21:12.5 10:36/M
49 (> 5) 119 Erlin Garza Donna North 21:40.4 10:50/M
50 (> 5) 125 Engelberto Rodriguez Donna North 21:51.4 10:56/M
51 (< 5) 314 Ethan Lopez Macedonian Christian Academy 21:55.7 10:58/M
52 (> 5) 127 Erwin Sierrra Donna North 24:00.1 12:00/M
53 (> 5) 90005 Dyson Rodriguez Donna 25:13.8 12:37/M