La Feria XC Invitational

September 02, 2023


Results By Endurance Splits, LLC

Overall Finish List - Boys

Varsity

O'All Place Score Bib No Name Team Time Pace
1 1 1199 Armando Morales La Feria 15:58.3 5:09/M
2 (< 5) 1242 Jose Ventura Lasara 16:12.8 5:14/M
3 2 1197 Evan Torres La Feria 17:23.7 5:37/M
4 3 952 Juan Jimenez Brownsville Frontier College Prep 17:43.6 5:43/M
5 4 1200 Christopher Velazquez La Feria 17:55.0 5:47/M
6 5 1204 Jake Vela La Feria 17:55.7 5:47/M
7 6 1268 Omar Rodriguez Rio Grande Grulla 18:32.8 5:59/M
8 7 1081 Troy Sanchez Hidalgo 18:49.4 6:04/M
9 8 960 Gael Aguirre Brownsville Frontier College Prep 19:00.3 6:08/M
10 9 1202 Bejamin Lara La Feria 19:06.3 6:10/M
11 10 955 Alejandro Maldonado Brownsville Frontier College Prep 19:09.8 6:11/M
12 11 1203 Christopher Sanchez La Feria 19:16.4 6:13/M
13 12 957 Mario Quezada Brownsville Frontier College Prep 19:17.1 6:13/M
14 13 1021 Hugo Seveno Harlingen Marine Military 19:25.1 6:16/M
15 14 954 Edgar Ortiz Brownsville Frontier College Prep 19:27.2 6:17/M
16 (< 5) 1255 Raul Ramirez Raymondville 19:29.7 6:17/M
17 15 1088 Santiago HerNandez Hidalgo 19:48.6 6:23/M
18 (< 5) 1287 Mario Cortinas Robstown 19:49.5 6:24/M
19 (< 5) 1126 David Contreras Jubilee Brownsville 19:58.3 6:27/M
20 16 1030 Patrick Omey Harlingen Marine Military 19:59.9 6:27/M
21 17 1082 Diego Martinez Hidalgo 20:17.6 6:33/M
22 (< 5) 1290 Levy Herrera Robstown 20:18.5 6:33/M
23 18 1083 Alfonso Velasquez Hidalgo 20:30.9 6:37/M
24 19 1023 Patrick McBrien Harlingen Marine Military 20:36.2 6:39/M
25 20 1329 Diego Gonzalez Zapata 20:40.3 6:40/M
26 21 1331 Adrian Turi Zapata 20:48.7 6:43/M
27 (< 5) 1015 Tyler Powers Donna IDEA Academy 20:55.0 6:45/M
28 22 1328 Christian Sanchez Zapata 21:01.8 6:47/M
29 23 1084 Rogelio Mendoza Hidalgo 21:35.0 6:58/M
30 24 1327 Rene Tovar Zapata 21:39.8 6:59/M
31 25 1022 Hunter Glass Harlingen Marine Military 21:43.4 7:00/M
32 26 1333 Manuel Arriaga Zapata 21:43.5 7:01/M
33 (< 5) 1017 Maximus Cazares Donna IDEA Academy 21:56.6 7:05/M
34 27 1085 Luis Lozano Hidalgo 21:59.3 7:06/M
35 28 1270 Josue Resendez Rio Grande Grulla 22:05.8 7:08/M
36 29 1025 Max Montes Harlingen Marine Military 22:07.4 7:08/M
37 (< 5) 1288 Erasmo Garza Robstown 22:07.9 7:08/M
38 30 961 Angel Galvan Brownsville Frontier College Prep 22:41.7 7:19/M
39 31 1086 Daniel Banda Hidalgo 22:42.0 7:19/M
40 32 1024 Anthony Sosnovskiy Harlingen Marine Military 22:42.6 7:20/M
41 33 956 Jordan Gonzalez Brownsville Frontier College Prep 22:44.5 7:20/M
42 34 1029 Jon Cowart Harlingen Marine Military 22:49.0 7:22/M
43 (> 7) 1026 Braeden Herberling Harlingen Marine Military 22:50.7 7:22/M
44 35 1330 Ariel Gonzalez Zapata 22:55.5 7:24/M
45 36 1273 Noah Pena Rio Grande Grulla 23:28.1 7:34/M
46 37 1271 Juan Velasquez Rio Grande Grulla 23:35.8 7:37/M
47 (< 5) 1016 Miguel Alegria Donna IDEA Academy 24:53.0 8:02/M
48 (< 5) 1256 Andrew Garcia Raymondville 25:05.7 8:06/M
49 38 1269 Hugo Benitez Jr Rio Grande Grulla 25:12.9 8:08/M
50 (> 7) 1027 Everette Estipona Harlingen Marine Military 25:43.6 8:18/M