Thin Mint Sprint

Age Group Results

March 23, 2024


Results By Endurance Splits LLC, Inc.


Men: 1-10 11-19 20-29 30-39 40-49 50-99
Women: 1-10 11-19 20-29 30-39 40-49 50-99

5K

Top

Female 10 and Under

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Emilia Delarosa Edinburg 106 8 45 42:26.9 13:41/M
2 Cora Young Harlingen 134 8 47 43:08.8 13:55/M
3 Ainsley Erickson Corpus christi 108 9 55 47:15.3 15:15/M
4 Andrea Andrade San Juan 206 7 58 48:49.0 15:45/M
5 Maggie Young Harlingen 133 9 61 49:24.2 15:56/M
6 Mia Cavazos San Juan 104 8 64 1:05:26.3 21:06/M
Top

Female 11 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 BelÚn R Kellman McAllen 119 11 2 23:12.2 7:29/M
2 Chantal Patino Rancho Viejo 142 19 8 26:08.8 8:26/M
3 Keili Gandara Pharr 113 12 9 26:35.8 8:35/M
4 Breanne Flores Harlingen 110 14 36 37:14.3 12:01/M
5 Lexis Martinez San Juan 123 13 37 37:24.0 12:04/M
6 Payton Sump Harlingen 166 13 46 43:06.4 13:54/M
Top

Female 20 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Dominique Luevano Pharr 121 24 12 27:39.8 8:55/M
2 Karina Diaz LA FERIA 152 23 21 30:35.3 9:52/M
3 Mariela Barron Harlingen 151 25 30 34:31.6 11:08/M
4 Alex Ramirez Pharr 129 21 31 35:16.8 11:23/M
5 Dana Luevano Pharr 120 21 32 35:24.1 11:25/M
6 Jenna Zamarron Harlingen 135 25 39 38:22.0 12:23/M
7 Roxanne Galiano 170 28 53 46:05.3 14:52/M
Top

Female 30 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Jackie Gilbert Harlingen 157 30 11 26:49.9 8:39/M
2 Sara Rodriguez Pharr 130 37 22 31:09.3 10:03/M
3 Maikelys Flores Harlingen 111 37 26 32:02.4 10:20/M
4 Maira Guzman Brownsville 118 38 57 48:39.3 15:42/M
5 Maritza Andrade San Juan 207 38 59 48:53.0 15:46/M
6 Erica Mata San Juan 124 36 62 50:38.6 16:20/M
7 Adriana Contreras Hernandez Brownsville 138 39 63 59:54.9 19:19/M
Top

Female 40 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Jesika Martinez BROWNSVILLE 150 47 4 24:12.0 7:48/M
2 Becky Molina BROWNSVILLE 146 48 19 29:59.7 9:40/M
3 Susie Neaville Lyford 155 49 23 31:33.9 10:11/M
4 Marlen Arceneaux Brownsville 159 44 27 32:54.9 10:37/M
5 Yesi Patino Rancho Viejo 141 48 29 33:54.1 10:56/M
6 Marisa Vallez Raymondville 140 48 41 40:41.6 13:07/M
7 Jessica Young Harlingen 131 43 48 43:09.5 13:55/M
8 Katrina Garcia Corpus christi 114 45 56 47:23.4 15:17/M
Top

Female 50 and Over

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Maribel De La Garza BROWNSVILLE 145 59 14 28:49.9 9:18/M
2 Melissa Sypherd Phoenix 154 55 20 30:06.9 9:43/M
3 Sandra Lopez-Langley Brownsville 137 64 24 31:47.1 10:15/M
4 Liliana Flores BROWNSVILLE 149 59 33 36:08.4 11:39/M
5 Kena Egly BROWNSVILLE 147 63 49 43:24.0 14:00/M
6 Octaviana Longoria Brownsville 163 57 51 45:53.3 14:48/M
7 Diana Lopez Brownsville 162 51 52 45:53.7 14:48/M
Top

Male 10 and Under

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Christian Gonzalez Harlingen 116 10 28 32:57.9 10:38/M
2 Sebastian Gonzalez Harlingen 117 10 34 37:06.1 11:58/M
3 Giovanni Flores Harlingen 112 8 42 41:09.0 13:16/M
Top

Male 11 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Niko Maldonado Phoenix 153 16 1 20:40.0 6:40/M
2 Maxim Luevano McAllen 122 14 5 24:41.3 7:58/M
3 Nolan Sump Harlingen 167 12 35 37:12.0 12:00/M
Top

Male 20 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Gatti Martinez Brownsville 156 23 3 24:03.1 7:45/M
2 Brandon Marchan Brownsville 161 28 7 25:22.7 8:11/M
3 Victor Gonzalez Brownsville 143 22 10 26:38.6 8:35/M
4 Diego Medrano Harlingen 125 27 13 28:11.0 9:05/M
Top

Male 30 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Juan Marchan Brownsville 165 32 6 25:22.6 8:11/M
2 Abraham Valdez Brownville 160 35 16 29:07.2 9:24/M
3 Israel Valdez Brownsville 164 39 17 29:37.2 9:33/M
4 Humberto Arredondo Harlingen 103 32 18 29:58.3 9:40/M
5 Itzel Alcala 169 30 40 39:09.8 12:38/M
6 Ernesto Flores Harlingen 109 38 43 41:15.3 13:18/M
7 Daniel Cavazos San Juan 105 33 65 1:05:26.4 21:06/M
Top

Male 40 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Mike Delarosa Edinburg 107 44 44 42:26.9 13:41/M
2 Aaron Andrade San Juan 205 41 50 44:59.0 14:31/M
3 Abraham Matamoros 168 43 54 46:09.5 14:53/M
4 Jim Young Harlingen 132 43 60 49:24.2 15:56/M
Top

Male 50 and Over

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Carl Arceneaux Brownsville 158 55 15 29:06.4 9:23/M
2 Jimmy Neaville Lyford 136 59 25 32:00.8 10:19/M
3 Peter Egly BROWNSVILLE 144 65 38 37:49.0 12:12/M